Najčítanejšie aktuality

Bc., Ing., Mgr. Phdr., Phd...alebo čo vlastne budem?

Cieľ a metodika práce – čo to vlastne je?

Rady pri príprave obhajoby diplomovej alebo bakalárskej práce

Ako sa vhodne obliecť na skúšku

Prvé skúšky na vysokej škole...

Aktuality

Poznáte najprestížnejšie vedecké ocenenie? Je to slávna Nobelova cena

Nobelova cena je ocenenie, ktoré sa udeľuje každoročne za zásadné objavy vo vede, v technike, alebo za prínos pre ľudskú spoločnosť ako takú. Cena sa udeľuje vo viacerých oboroch, konkrétne za fyziku, chémiu, fyziológiu alebo medicínu, literatúru, a za mier. Tak trochu inou cenou je Nobelova cena za ekonómiu, ktorá fakticky nie je Nobelovou cenou, pretože ju vo svojom závete nezaložil ich tvorca. Ním nebol nikto iný ako slávny vynálezca dynamitu, švédsky vedec a vynálezca Alfred Nobel. Cena je každoročne udeľovaná na základe jeho závetu z roku 1901. Laureáti Nobelových cien boli (alebo sú) ľudia z rôznych oblastí života. No najmä tie vedecké ako fyzika, chémia, fyziológia alebo medicína a ekonómia sa zvyčajne spájajú s absolventmi tých najprestížnejších svetových univerzít a vysokých škôl.

Čo je to vlastne titul MBA, a prečo je dobré ho získať?

Poznáte titul MBA? Ak nie tak by ste si mali rozšíriť obzory. Práve štúdium MBA vám môže priniesť množstvo praktických znalostí, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v aktuálnych trendoch moderného manažmentu.

Vysokoškoláci a syndróm vyhorenia? Čo je to, a ako s ním bojovať? Časť II.

Syndróm vyhorenia je vážny problém, ktorý si ani nemusíte všimnúť. Poviete si, že je to len obyčajná únava, a vášmu mladému organizmu predsa nejaký syndróm vyhorenia nemôže hroziť. No pravda je taká, že sa to môže stať aj vám. Preto vám poradíme ako s ním bojovať.

Vysokoškoláci a syndróm vyhorenia? Čo je to, a ako s ním bojovať? Časť I.

Podľa niektorých odborných štúdií postihuje syndróm vyhorenia až 1/5 populácie vo vyspelých krajinách. To je naozaj obrovský podiel, ale je pravda, že náš život je stále rýchlejší a sú na nás kladené čoraz väčšie nároky. Syndróm vyhorenia je v podstate dlhšie časové obdobie, počas ktorého človek pociťuje vyčerpanie. To má dlhodobejší charakter ako bežná únava, a je s ním spojený nezáujem, nechuť niečo robiť, stres, no pomerne bežným prejavom je aj fyzická únava. Človek sa cíti opotrebovaný, emočne vyčerpaný, má nechuť doslova čokoľvek podnikať, často sa izoluje od spoločnosti.

Ako správne formulovať hypotézy?

Súčasťou mnohých záverečných prác sú hypotézy, na ktorých stojí nielen cieľ práce, ale aj to čo ňou chcete dosiahnuť. Veľmi dôležitým krokom je správna formulácia, bez ktorej môžete mať s vypracovaní veľký problém.

Koľko času zaberie písanie záverečnej práce?

Benefity, ktoré by mal využívať každý študent

Aj nadpisy v záverečnej práci sú dôležité!

Aký textový editor použiť pri písaní záverečnej práce

Nezabudnite na správne číslovanie strán!

Späť 12345678910...38

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.