Aktuality

Ako si správne vybrať jazykový kurz v zahraničí. Časť I.

04.08.2017 Existujú kurzy pre začiatočníkov, aj pre expertov, kurzy pre študentov, či seniorov. Kurzy všeobecné, či špecializované, zamerané napríklad na právo, či marketing. Preto záleží na tom, aký typ kurzu si vyberiete. Začať by ste mali tým, že si vhodne zvolíte správnu destináciu, kde sa budete v jazyku zdokonaľovať. Ak si chcete pri tom aj trochu pocestovať, treba to tiež brať do úvahy. Predsa len sú stále prázdniny, a študenti by ich mali využiť hlavne na oddych.

Je logické, že ak sa chcete zlepšovať napríklad vo francúzskom jazyku, pôjdete do Francúzka. A nie napríklad do kanadského Quebecu. Kde síce hovoria tiež po francúzsky, no je to taká ,,kanadská francúzština“. Aj angličtina na severe Škótska, či v Austrálii bude asi iná, ako tá ktorú sa učíte v jazykovej škole. A treba myslieť aj na cenu.

Preto je optimálne zdokonaľovať cudzí jazyk v jeho domovskej krajine. Samozrejme si jazyk môžete výrazne zlepšiť aj inde. No vždy treba na pamäti to, že sa v prvom rade idete niečo naučiť. Veľmi dôležitý je preto výber správnej agentúry. Môžete ísť samozrejme aj na ,,blind“, ak ste dobrodružný typ a máte to tak rád. Ten kto nie, mal by riešiť kurz cez odborníkov. Niekedy to dokonca nemusí byť ani drahšie. Agentúry sú platené jazykovými školami, ktoré môžu mať dojednané rôzne zľavy.

Ak si zvolíte dobrú agentúru, môže vám pomôcť s výberom vhodného kurzu šitého na mieru. Profesionálna agentúra vám pomôže aj so zabezpečením ubytovania, poskytne vám informácie o vízových povinnostiach (ak sú), môže zabezpečiť aj letenky. Najlepšie ak sa do takejto agentúry vyberiete osobne, máte možnosť si ju tak povediac preveriť priamo.

Predsa len po telefóne môže dobre znieť aj podvodník však? Veľa o kvalite agentúry napovie aj jej webová stránka, aj keď to samozrejme nie je jediné kritérium kvality. No najlepšou recenziou sú práve skúsenosti vašich priateľov, kolegov študentov, či ich známych, atď. Ďalšie dôležité info vám prinesieme v nasledujúcom článku. /JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.