Aktuality

Ako si správne vybrať jazykový kurz v zahraničí. Časť II.

08.08.2017 V minulom článku sme končili pre výbere vhodnej agentúry, a tým dnes budeme pokračovať. Ideálne ak si pozriete ponuky viacerých agentúr. Nesplašte sa, a neriešte hneď prvú, na ktorú natrafíte. Na trhu ich je dostatočný počet, viaceré pôsobia už dlhšiu dobu. Rokmi overené firmy by vás spravidla nemali sklamať. Nikdy nezabúdajte, že najdôležitejšie pri výbere agentúry je to, aby išlo o naozaj serióznu spoločnosť. Preto pre vás budú najdôležitejšie referencie.

Ako na to? Už sme o tom písali minule, no nezaškodí pripomenúť, že najlepšie referencie získate od kolegov študentov, kamarátov, či ich kamarátov. Niektoré agentúry zverejňujú referencie priamo na svojich weboch, no kto by si už vycapil na vlastnú stránku kritiku však? Overujte si detaily. Akej národnosti budú vaši lektori? Aké by malo byť zloženie študijných skupín?

Ak sa chcete zdokonaľovať v angličtine, tak nie je práve najlepší nápad byť v kuse so samými Slovákmi však? Je vami preferovaná agentúra členom nejakej zahraničnej asociácie? Kde všade poskytuje študijné pobyty? Koľko jazykových kurzov ponúka, koľko má zahraničných lektorov? Otázok je viac ako dosť, mali by ste preto všetko dobre zvážiť.

Najdlhšie jazykové pobyty bývajú v zámorí, napríklad v USA, v Austrálii, či na Novom Zélande. Tie sú samozrejme aj najdrahšie. No na rovinu, kedy budete mať znovu šancu pozrieť sa na Nový Zéland, ak nie ako študent? Pobyt takto ďaleko sa vám však určite neoplatí riešiť na dva – tri týždne. Ak sa už pre takýto kurz rozhodnete, zvažujte alternatívu aspoň na dva mesiace. Aby ste si okrem prehliadky Nového Zélandu zdokonalili aj cudzí jazyk.

V neposlednom rade si treba uvedomiť, že taký kurz aj niečo stojí. Netreba sa nechať pomýliť, nejde iba o cenu kurzu. Treba rátať aj s letenkami, ubytovaním, či nejakým vreckovým pokiaľ si nenájdete brigádu. Všetko si preto treba naozaj poriadne premyslieť. No nenechajte sa odradiť, je to totiž investícia do vašej vlastnej budúcnosti./JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.