Aktuality

Aký textový editor použiť pri písaní záverečnej práce

28.11.2019 O takých podmienkach aké majú na písanie práce súčasní študenti mohli kedysi ostatní len snívať. Vyhováranie sa na to, že nie je kde alebo ako prácu písať nie je na mieste, pretože vďaka počítačom, internetu a rôznym programom to zvládne naozaj každý. Použiť môžete rôzne textové editory, z ktorých sú mnohé dostupné zadarmo. Vyberte si ten, v ktorom sa vám bude pracovať najlepšie.
Word online – word je najobľúbenejším a najpoužívanejším editorom nielen medzi študentmi, ale všetkými užívateľmi počítačov. Ak použijete online verziu vo vašom prehliadači zabezpečíte si tak neustále ukladanie dokumentov. Nemusíte sa obávať ich straty, čo sa veľmi často stáva pri poruchách počítača.
Openoffice – ide o linuxovú verziu Wordu, ktorá je tiež dostupná zadarmo. Hoci svojim dizajnom pripomína skôr 90-te roky, je spoľahlivá a vie veľmi dobre poslúžiť. Keďže má všetky funkcie ako klasický Word, vhodná je pre tých, ktorí preferujú používanie tohto editora.
Office 365 – oficiálnu a najnovšiu verziu tohto editora majú študenti stále zadarmo. V rámci získania je postup trochu zložitejší, no na každej jednej univerzite sú povinní vám s tým pomôcť. Využívať ho môžete počas celého štúdia a nemusíte rozmýšľať 5 rokov nad tým, v akom programe budete písať nielen záverečnú prácu, ale aj seminárne a iné. Google docs – výhodou je online verzia, ktorá sa nepretržite každú sekundu ukladá. Vďaka tomu nikdy neprídete o obsah ktorý ste napísali a to ani v prípade výpadku internetu alebo poruchy počítača. Ľudia považujú  prostredie tohto programu za veľmi príjemné, o čom sa môžete presvedčiť aj na vlastnej koži. Libreoffice – je to verzia Openoffice, no určená je priamo pre počítače disponujúce operačným systémom Linux. Hoci je takmer identická, uvádzame ju preto aby ste vedeli, že aj ona je vhodná na písanie vašich prác. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.