Aktuality

Bývanie na intráku alebo v podnájme?

29.11.2018  Študentské bývanie je súčasťou života mnohých mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú študovať mimo svojho bydliska. Kým v minulosti bolo populárne bývanie na internáte, dnes väčšina z nich preferuje bývanie v prenajatých bytoch alebo domoch. Väčšina študentov pozerá v prvom rade na finančnú stránku ubytovania a až potom na kvalitu. To je prípad internátov, ktoré sú o niečo lacnejšie ako priváty, no nie každý sa na internát dostane alebo je ochotný v študentskom domove žiť.

Otázkou je cena. Cena za internát je vo väčšine prípadoch nižšia, ako cena za ubytovanie v podnájme. Aj to je dôvod, prečo sa mnohí študenti rozhodujú pre internát, hoci by na ňom najradšej nebývali. Kým najlacnejšie internáty na Slovensku začínajú pri sume 50 eur mesačne, najlacnejšie ubytovanie na priváte zoženiete od 80 eur.

Keď komfort víťazí. Hoci mnohé internáty sú prerobené alebo dokonca aj nové, väčšina z nich je na Slovensku v katastrofálnom stave. Aj to je dôvod, prečo ľudia v dnešnej dobe uprednostňujú bývanie v prenajatom byte, kde sa nemusia báť nástrah ako plesne alebo dlhoročné nečistoty. Ak sa vám pritrafí ponuka pekného prerobeného bytu či domu, v takom sa vám bude určite bývať komfortnejšie. Okrem toho, v študentskom dome budú spoločné nielen sociálne zariadenia, ale aj kuchyňa, kde si budete musieť na voľné miesto niekedy počkať.

Pokoj na nezaplatenie. Bývanie na internáte a na priváte sa častokrát líši aj pokojom, ktorý tam budete mať. Hoci veľké párty nemôžete robiť na jednom ani na druhom mieste, s veľkou pravdepodobnosťou to bude na internáte o niečo horšie.  Na byte alebo dome vás bude bývať omnoho menej a nie vždy tam budú všetci nájomníci prítomní, preto si tam viete určite lepšie oddýchnuť.  

Niekedy rozhoduje vzdialenosť. Ak ste študent, ktorý sa nerád nachodí, internát bude pre vás pravdepodobne lepšou voľbou. Dôvodom je, že tie sú často umiestnené blízko školy, do ktorej sa môžete premiestniť doslova v papučiach. Nie je to však pravidlom a môže sa vám naskytnúť ponuka privátu, ktorý bude dokonca o niečo bližšie.  /VP/
  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.