Aktuality

České vysoké školy sú pre Slovákov obrovskou príležitosťou a lákadlom

18.09.2018 Slovenských študentov už dlhé roky oslovujú nielen naše školy, ale aj tie zahraničné a najviac české. Na začiatku každého školského roka sa tam hrnú tisícky ľudí z našej krajiny, ktorí chcú dostať lepšie vzdelanie ako u nás. Dôvodom, prečo sa vo vysokoškolskom vzdelávaní rozhodujeme pre susedné Česko je najmä kvalita, prax a v neposlednom rade uplatnenie.
Výhodou oproti iným krajinám je aj vzdialenosť domov, jazyk a domáce prostredie.

Naši študenti na českých školách nie sú novinkou a dalo by sa povedať, že sú už neoddeliteľnou súčasťou ich systému. Obrovským lákadlom pre študentov je nielen lepšia kvalita štúdia, ale najmä pôsobenie v budúcnosti. Obrovské percento absolventov zostáva pracovať práve v Česku, pretože sa vo svojom odbore dokážu skôr zamestnať a to aj za vyššiu mzdu ako na Slovensku.

Najviac Slovákov sa nachádza na vysokých školách v Brne a to najmä z dôvodu blízkej dostupnosti a spomínanej kvality škôl. Na jednej z najznámejších vysokých škôl v Česku Masarykovej univerzite každý rok študuje okolo šesťtisíc Slovákov, čo je približne trinásť percent zo všetkých študentov.

O nič menej zaujímavou nie je ani Praha, do ktorej každý rok tiež prichádzajú tisíce slovenských študentov, ktorí majú záujem o najlepšie vzdelanie v tejto republike. Hoci sa štúdium v tejto republike môže zdať o niečo ťažšie, školy sú nápomocné Slovákom najmä čo sa jazyka týka. Pri vypracovaní vašich prác vám vieme pomôcť, stačí sa na nás len obrátiť. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.