Aktuality

Chcem ísť na vysokú školu, no neviem si vybrať

14.06.2018 Správny výber školy je dôležitým krokom v živote, ktorý by nemal nikto podceniť. Ak si už vyberiete nejakú vysokú školu, musí to byť odbor, ktorý vás predovšetkým baví a chcete sa mu venovať aj v profesijnom živote. Ešte predtým, než si vyberiete tú pravú školu zistite si, aké máte šance na prijatie a vyštudovanie. Veľa študentov preceňuje svoje schopnosti a potom sú prekvapení, keď štúdium nedokončia.

Dobrým spôsobom, ako sa pozrieť na školu a jej fakulty sú dni otvorených dverí, preto neváhajte a zúčastnite sa ich. Nikde sa o škole nedokážete dozvedieť viac, ako z je priestorov, do študentov a profesorov. Dôležitým kritériom pri výbere sú aj financie a to v podobe školného.

Ak viete, že na školu nemáte peniaze, v žiadnom prípade sa nehláste na súkromnú školu alebo externé štúdium. Dôležitá je v tomto prípade aj vzdialenosť od domova a to, či budete musieť bývať na internáte alebo priváte. Pravidelný spoj zo školy domov, ktorý trvá niekoľko minút je pre mnohých tým najlepším riešením.

Prihlášku si môžete podať na niekoľko škôl naraz no nezabúdajte, že každá niečo stojí. Pozrite si preto sumy, ktoré budete musieť zaplatiť a podľa toho sa rozhodnite, ktoré školy uprednostníte. Dôležitým sú aj prijímacie skúšky, ktoré vedia mnohokrát nepríjemne prekvapiť. Ak vám na danej škole záleží a chcete sa na ňu dostať, poriadne sa na ne pripravte a nič nenechávajte na náhodu. /VP/


  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie otázok k štátniciam v hodnote 50 € ZADARMO.