Aktuality

Čo je to Erasmus a prečo by ste ho mali vyskúšať?

21.03.2019 Mnohí študenti využívajú možnosť zapojiť sa do programu známy pod menom Erasmus. Ide o program Európskej únie, ktorý podporuje aktivity v oblasti vzdelávania, odbornej prípady, mládeže a športu počas ich štúdia. Tento program dáva možnosť študentom vysokých škôl, pedagogickým zamestnancom, pracovníkom s mládežou, ale aj dobrovoľníkom stráviť určité obdobie v zahraničí a zlepšiť tak nielen svoje poznatky, zručnosti a zamestnateľnosť, ale v neposlednom rade aj cudzí jazyk. Možno ste o tejto možnosti pobytu počuli a možno nie. Čas strávený na zahraničnej vysokej škole vám dá nielen nové poznatky, ale aj zážitky a priateľov, na ktorých budete spomínať celý život.


Program funguje tak, že počas celej doby jedného semestra dostáva študent grant, ktorého cieľom je pokryť najdôležitejšie náklady. Účasť na takomto pobyte má obrovské množstvo výhod, ktoré sa vám už v živote naskytnúť nemusia.
Zdokonalenie sa v cudzom jazyku – najväčšou výhodou a lákadlom Erasmus pobytov je jednoznačne zdokonalenie sa v cudzom jazyku. Je len na vás, do ktorej krajiny sa vydáte a aký jazyk sa chcete naučiť. Nikdy vám však škola a ani kurz nedá toľko, čo život v cudzine. Ak máte možnosť a chuť, zúčastnite sa Erasmu už len kvôli cudziemu jazyku.

Spoznávanie nových ľudí a kultúr – ak sa dostanete na niektorú školu je isté, že tam stretnete množstvo nových ľudí, pochádzajúcich z rôznych kútov Európy. Spolunažívanie s nimi vám nielen otvorí oči, ale naučí vás byť tolerantnejšími voči iným ľudom a kultúram. Z jedného dňa na druhý budete mať množstvo nových priateľov, ktorých cieľom bude to isté čo u vás. Užívať si každý jeden deň mladosti a spoznávanie okolia.

Možnosti cestovania – keďže sa ocitnete v novej krajine, prečo by ste nevyužili možnosti jej spoznávania a cestovania? Erasmus je pre mnohých ľudí taktiež veľkým cestovateľským zážitkom, kedy počas štúdia spoznajú kus sveta, ktorý možno iní nikdy neuvidia. Namiesto času stráveného v bare vyrazte cez víkend na rôzne výlety, na ktoré budete spomínať celý život.

Mladý človek sa osamostatní – do vysokej školy takmer každý študent žije s rodičmi. Počas Erasmu ale zrazu zistíte, že ste odkázaný sami na seba a musíte sa o seba postarať po všetkých stránkach. Niekoľko mesiacov osamote vás naučí samostatnosti a pripravený tak budete na život bez rodičov aj v domovskej krajine.
Ľahšie sa neskôr zamestnáte –mnohí zamestnávatelia dnes vyžadujú nielen aktívne využívanie cudzieho jazyka, ale privítajú aj skúsenosti zo zahraničia. Ak absolvujete Erasmus, nezabudnite to spomenúť vo vašom životopise, môže vás to uprednostniť pred inými uchádzačmi. Okrem toho svoje skúsenosti zo zahraničia budete vedieť využiť aj v praxi, čo sa vám určite vyplatí.  /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.