Aktuality

Čo je to vlastne titul MBA, a prečo je dobré ho získať?

20.02.2020. Samotná skratka MBA (alebo aj M.B.A.) znamená Master of Business Administration. Je to titul magisterského stupňa (masters`s degree). Tento titul je typický pre angloamerické univerzity, no v posledných desaťročiach získava celosvetovú popularitu. Nejedná sa o klasický akademický titul ako napr. Bc. alebo Mgr., nie je to náhrada vysokoškolského vzdelania, ale jeho rozšírenie. MBA vám vaše vysokoškolské vzdelanie doplňuje, úspešné absolvovanie tohto štúdia vám môže výrazne pomôcť v ďalšej kariére. Neveríte? Tak si niekedy pozrite niektorý z rebríčkov top manažérov na Slovensku alebo v Česku. Titul MBA nájdete zaručene pri mnohých menách.
Na MBA môžete študovať hneď po vysokej škole alebo aj neskôr, to závisí výhradne na vás. Výhodou MBA štúdia je hlavne to, že sa učíte najmä veci z praxe, teda také ktoré dokážete aj reálne využiť. Je bohužiaľ stále realitou, že niektoré naše vysoké školy sú viac zamerané na teoretickú prípravu, a nie na prax. No a práve praktické vedomosti sú to čo absolventom univerzít a vysokých škôl po nástupe do práce často chýba. Pri MBA štúdiu je to naopak, práve preto je to ideálna cesta ako si rozšíriť vedomosti. Nehovoriac o tom, že každý kto štúdium MBA úspešne dokončí získava oproti ostatným pomerne veľkú výhodu. Každý zamestnávateľ ocení ak vidí, že sa jeho zamestnanci majú chuť ďalej vzdelávať.
Mnoho absolventov MBA štúdia možno nájsť medzi ekonómami, účtovníkmi, ale napr. aj právnikmi. No študovať ho môžu v podstate akýkoľvek úspešní absolventi, napr. takí, ktorí sa dostali vo svojej práci na nejakú manažérsku pozíciu. A to pokojne môžu byť aj absolventi verejnej správy alebo medicíny. Štúdium MBA vám pomôže riešiť problémy, s ktorými sa stretávate v reálnej praxi, je to naozaj v prvom rade o tom. Dnes kvôli štúdiu MBA navyše už nemusíte chodiť do zahraničia, pretože sa dá vyštudovať aj na Slovensku. Stačí sa trochu poinformovať a určite sa vám podarí nájsť pre vás vhodný vzdelávací program. Faktom je, že si za toto štúdium zaplatíte. Ale koniec koncov to bude investícia do vás, do vašej kariéry a vedomostí. Nehovoriac o tom, že počas MBA štúdia možno získate veľa zaujímavých kontaktov, ktoré môžete neskôr využiť. No a v neposlednom rade, s titulom MBA za menom určite nesplyniete s davom, práve naopak budete sa v ňom vynímať v tom dobrom slova zmysle. /JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.