Aktuality

Čo robiť ako nemáte nárok na internát.

03.10.2017 Ak vám nevznikne nárok na ubytovanie na internáte, je riešením privát. Čo je samozrejme finančne náročnejšia alternatíva. Veľa študentov má hlboko do vrecka, preto je zabezpečenie vhodného (väčšinou hlavne lacného) ubytovania úloha číslo jedna. Ak nemáte dosť peňazí aby ste mohli bývať osamote, je riešením prenajať si privát viacerí. Pri hľadaní vhodného bývania treba vždy myslieť na pár základných vecí.

Majte na pamäti (samozrejme okrem dobrej ceny nájomného), že musíte myslieť na vzdialenosť od školy, dostupnosť MHD, pripadne možnosti parkovania, ak máte vlastné auto. Nie každý vlastník nehnuteľnosti je ochotný prenajať byť študentom.

Majitelia bytov si totiž často myslia, že študenti sú nezodpovední, v jednom kuse robia nejaké párty, nemajú v byte poriadok, atď. Ak majú možnosť výberu z viacerých nájomníkov, tak študenti často ťahajú za kratší koniec. Preto môže pomôcť napríklad aj to, ak popri škole máte nejakú brigádu. Hneď vyzeráte pre majiteľa bytu serióznejšie.

Pri prenájme bytu si treba veci dopredu vyjasniť. Ak ste fajčiar, treba to spomenúť. Aby z toho neskôr neboli nejasnosti. Je byt ponúkaný na prenájom s internetom, alebo si musíte priplatiť? V akej výške sú nastavené zálohové platby za byť? Akým spôsobom sa budú riešiť prípadné nedoplatky, alebo preplatky? Je v zmluve presne stanovený spôsob platby? Ak máte v byte iba jednu izbu a ste viacerí, ako sa využívajú spoločné priestory, ako kuchyňa, toaleta, a kúpeľňa? To všetko treba mať jasne stanovené, neskôr sa vyhnete zbytočným problémom.

Našťastie v dnešnej informačnej dobe nie je problém získať relevantné informácie. Existuje viacero špecializovaných portálov, ktoré sa venujú práve študentskému bývaniu. Na nich nájdete množstvo ponúk, dobrých rád, užitočných informácií. Stačí do vyhľadávača napísať študentské ubytovanie, a už sa na vás valia informácie. Nakoniec vám bude treba len trochu toho povestného šťastia, a otázku vhodného bývania máte vybavenú./JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.