Aktuality

Dve vysoké školy naraz. Dá sa to vôbec?

17.10.2017 V prvom rade ide hlavne o čas. Deň má vždy (s výnimkou dvoch prestupných) 24 hodín. Dve školy – dva odbory logicky znamenajú viac hodín v škole, a menej voľného času.

Plánovanie je kľúčové, čas musí byť presne zadelený. Asi vám neostane veľa času na sedenie pri Game of Thrones. Ak študujete na dvoch školách naraz, najskôr v žiadnom prípade nie ste človek s množstvom voľného času, prípadne si ,,študentský život“ a s ním spojené radosti doprajete naozaj iba raz začas.

Na dvoch školách zvyknú študovať napríklad aj takí študenti, ktorí sa nevedia rozhodnúť pre konkrétny odbor. Často krát však po prvom (prípadne druhom) semestri jednu školu nechajú tak, a venujú sa iba tej vyvolenej. Na výške sa jednoducho ukáže, čo vás baví, a čo nie. V takom prípade je štúdium na dvoch vysokých školách (aj keď iba dočasné) dobrou voľbou.

Treba myslieť aj na to, že druhá vysoká škola nie je zadarmo. Finančný ukazovateľ veľmi zaváži, preto si štúdium na dvoch vysokých školách nemôže dovoliť každý.

No určité percento študentov na to rozhodne má, respektíve na to majú ich rodiny. Výnimkou môže byť napríklad situácia, ak študujete dva rozdielne odbory na tej istej vysokej škole. V takom prípade máte šancu, že sa poplatkom vyhnete. Čo sa javí aj ako jedno z najvhodnejších riešení, študovať napríklad marketing a k tomu cestovný ruch, prípadne právo a k tomu ekonómiu. Má to určitý synergický efekt, ak nájdete odbory, ktoré sa môžu v praxi vhodne dopĺňať.

Faktom však je, že na to, aby ste sa venovali dvom vysokým školám na sto percent, bude asi z ríše snov a fantázie. Určite existujú aj takí študenti. No väčšina ostaných ,,normálnych“ sa uspokojí s jednou vysokou školou. Úplne bude stačiť, ak sa budete venovať poctivo aspoň štúdiu na jednej, veď aj to dá niekedy počas toho ,,študentského života“ riadne zabrať však? /JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.