Aktuality

Fakulta poskytuje študentom rôzne možnosti. Využívate ich?

16.01.2019 Vysoké školy a fakulty na Slovensku poskytujú svojim študentom rôzne možnosti, o ktorých študenti často ani nevedia. Niektoré z nich už možno využívate, no pozisťovať by ste si mali všetko, čo máte k dispozícii.

Internet
Internet je súčasťou nielen moderného sveta, ale aj vysokých škôl. Dôvodom je, že práve toto pripojenie poskytuje študentom rôzne možnosti či už vyhľadávania potrebných informácií o štúdiu alebo iných aktivitách. O väčšine prípadoch býva pripojenie dokonalé, rýchle a dátovo neobmedzené, preto sa na neho môže pripojiť hocikto v budove. Využiť ho však môžete nielen počas prednášok, ale aj prestávok, kedy si ním viete skrátiť čas na čakanie.

Stravovanie
Stravovanie  nielen v priestoroch školy a internátu, ale aj v ich blízkom okolí bývajú pre študentov veľmi užitočné. Nielenže vám poskytujú možnosti výberu jedál, ale bývajú aj lacné a v mnohých prípadoch veľmi dobré. Mnohí študenti tento benefit využívajú s radosťou, pretože vedia, že nikde inde by sa tak dobre a výhodne neprestravovali.

Knižnice
Každá vysoká škola ponúka svojim študentom bezplatnú návštevu knižníc. Väčšinou školy disponujú hlavnou knižnicou, ale aj odbornými, kde nájdete potrebnú literatúru pre váš odbor. Výhodou takejto knižnice je, že obsahuje rôzne publikácie, ktoré preferujú vyučujúci a preto sú zárukou spoľahlivosti a odbornosti vypracovaných prác. Ak dostanete zadanie, neváhajte navštíviť školskú knižnicu, zaručene v nej nájdete to, čo potrebujete.

Študovne
Nemáte čas učiť sa v škole a na internáte alebo priváte vás stále niečo vyrušuje? Zájdite do školskej študovne, ktorá je určená na pokojný oddych alebo vzdelávanie. Zájsť sem môžete aj v prípade, že si len chcete vychutnať ticho od všetkých naokolo.  Výborným miestom je na vypracovávanie záverečných prác, kde vás nebude nikto rušiť a napadnú vás aj veci, na ktoré by ste inak neprišli.

Aktivity a krúžky
Každá škola poskytuje svojim študentom rôzne doplnkové hodiny, semináre, vzdelávanie alebo krúžky, ktoré sú dobrovoľné. Na to, aby ste niektorý z nich navštevovali si musíte zistiť, čo všetko vaša škola ponúka. O túto možnosť získania ďalších vedomostí a praxe sa neuberajte, môžu vám výrazne pomôcť pri skúškach alebo uplatňovaní sa na trhu práce. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.