Aktuality

Kde nabrať inšpiráciu na písanie záverečnej práce?

02.05.2019 Písanie záverečnej práce nie je vôbec jednoduchou záležitosťou a ak vás čaká písanie bakalárskej práce, spočiatku budete cítiť chaos. S myšlienkou, ako vlastne začať bojuje obrovské množstvo študentov, ktorí netušia ani to, kde nabrať inšpiráciu na napísanie takého množstva strán. Existuje však niekoľko osvedčených metód, vďaka ktorým sa vám prsty rozpíšu samé.

Prečítajte si autobiografické knihy – tento druh publikácií je väčšinou písaní s cieľom motivácie do života, no motivovať vás dokážu aj pri písaní. Pomôže vám nielen dobrá kniha, ale aj články na internete. Stačí sa len začítať, poriadne sa zamyslieť a nápady prídu samé.

Rozprávajte sa so spolužiakmi – najlepší spôsob, ako zistíte kde začať je komunikácia so spolužiakmi. Sú to ľudia, ktorí riešia ten istý problém ako vy a spoločnými silami môžete prísť na zaujímavé veci. Ak bude mať niekto podobnú tému ako vy, dokonca môžete vďaka nemu prísť na to, aký zámer by mala mať vaša práca. Čím viac spolužiakov oslovíte, tým väčší rozsah na premýšľanie si zvolíte. Nebojte sa otvorene o tomto probléme rozprávať, všetko má svoj úžitok.
Počúvajte hudbu –nemusí ísť vôbec o motivačnú hudbu, niekedy si stačí pustiť aj klasické rádio. Všetko je v tomto prípade len o uvoľnení sa a dobrom sústredení. Ak budete chcieť začať písať záverečnú prácu pod stresom, je veľmi pravdepodobné, že budete začínať niekoľko dní.

Porozprávajte sa so školiteľom – objasniť záverečnú prácu a jej tému vám určite pomôže aj váš školiteľ. Pomoc je nielen jeho ochotou, ale aj povinnosťou. Nebojte sa navštíviť ho a povedať mu, že nemáte ani predstavu, ako by ste mali s prácou začať. Určite vám poskytne dobré rady, ktoré vám pomôžu. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.