Aktuality

Koľko času potrebujete na napísanie záverečnej práce?

28.10.2018 Čaká vás písanie bakalárky či diplomovky? Mali by ste si v dostatočnom predstihu uvedomiť, koľko času na to budete potrebovať. Každý človek je úplne iný a to platí aj pre študentov a písanie prác. Nájdu sa takí, ktorým to píše veľmi dobre a dokážu prácu napísať za pár dní. Na druhej strane je však väčšina študentov, ktorí na t musia mať vyhradené mesiace, inak termín nestihnú.

Študenti, ktorí si nechali písanie na poslednú chvíľu asi zažijú množstvo stresu a únavy, ktorá s tým bude spojená. Ak sa rozhodnete začať vypracovávať prácu mesiac pred termínom odovzdania, obrňte sa trpezlivosťou a energiou, ktorú budete potrebovať. Hoci 30 dní na bakalárku či diplomovku nie je málo, nie každý to nakoniec zvládne. Napísať jednu dve strany denne síce nie je problém, no v konečnom dôsledku sa to môže odraziť na kvalite. Konzultácia s vedúcim tiež nebude podľa vašich predstáv a to je jedna z hlavných vecí, prečo by ste mali začať písať skôr.

Existujú aj totálni experti, ktorí si na záverečnú prácu nechávajú posledné dni. Je pravda, že mnoho z nich to zvládne, no hodnotenie už nemusí byť podľa vašich predstáv. Vypomstiť sa vám to môže aj na obhajobe, kde komisia ľahko uvidí, koľko času ste písaniu obetovali. Ak neviete, kedy je vhodné začať, urobte tak čím skôr, najlepšie aj tri mesiace pred termínom.

Študenti, ktorí sú dôslední a začnú písať prácu niekoľko mesiacov dopredu majú nielen náskok, ale aj zaručenú kvalitu. Konzultácie s vedúcim sú jednoduchšie a nezviera vám žalúdok moment, keď vám aj niekoľko dní neodpíše. Navyše, máte dostatok času, aby ste prácu prerobili a zabezpečili si dobré podmienky na obhajovanie. Počas skúškového obdobia sa nemusíte starať o prácu, ktorú už budete mať hotovú a venovať sa môžete učeniu na štátnice a skúšky. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.