Aktuality

Na školský stres vidličkou a vodou

18.11.2013 Ak sa túžite zbaviť predskúškového napätia a stresu, môžete skúsiť osvedčené prírodné medikamenty tlmiace formy stresu, odporúčam „antidepresívny“ ľubovník (pozor uspáva), valeriánu či chmeľ (jedno nezaškodí). Upokojujúce účinky má čaj z mäty a medovky . Dôležitým faktorom pri skúškovom strese je tiež váš jedálniček. Mozog váži len 2 %  hmotnosti, spotrebuje však 15 % energie a potrebuje ju prijímať v pravidelných intervaloch. Primárnym palivom pre ľudský mozog je glukóza, a ak sa nenajete, vyhovárajúc sa na „stresový žalúdok,“ hladina glukózy klesne, čo vedie k pocitu únavy a nesústredenosti. Spôsobuje malátnosť a bolesti hlavy, čím sa zhoršuje i vaša sústredenosť. V strese telo potrebuje viac bielkovín, nezabúdajte preto jesť aspoň 1 porciu bielkovinových potravín denne (aplikujte vajco).
Iste dobre viete, že najdôležitejší je pitný režim, ak je telo  dehydrované, pociťujete opäť krutú bolesť hlavy, podráždenosť a únavu. Nešťastným riešením pri smäde a absencii energie je energy drink, nakoľko stimulujúce látky v tomto nápoji len potlačia pocity spánku, únavy a koncentrácia sa zlepší len krátkodobo. V snahe udržať si svoje schopnosti fit čo najdlhšie, v skutočnosti znižujete svoj intelektuálny výkon a na druhý deň vás pamäť ľahko zradí. Veď v niektorých európskych krajinách zakázali Red Bull po tom, čo sa  testované potkany  pomiatli a začali sa sebapoškodzovať. Na záver odporúčanie: keď vás okolie začne nevysvetliteľne obchádzať, oddýchnite si, my vám s tými prácami pomôžeme. /SuMo/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.