Aktuality

Napísať kvalitnú záverečnú prácu nie je jednoduché. Ako na to?

31.01.2019 Odovzdať kvalitnú záverečnú prácu nie je vždy jednoduché. Hoci to zvládne množstvo študentov, rozdiel je aj v tom, koľko mu to zaberie času a ako k tomu procesu pristupuje. Ak máte za sebou napísanie bakalárskej práce a čaká vás diplomovka, bude to pre vás už o čosi jednoduchšie. Ak chcete, aby bola vaša práca čo najkvalitnejšou, držte sa rád, ktoré vám pri spracovaní pomôžu.

Informácie sú dôležité – všetky informácie a podklady, z ktorých budete pri písaní práce čerpať by mali byť len vedeckého charakteru. Znamená to, že by ste ich nemali čerpať z hocijakého zdroja, ktorý nie je kvalitný alebo overený. Vyhnite sa neodborným blogom, konšpiračných časopisom, bulvárom a podobne. V práci sa zamerajte na to, aby boli vaše údaje nepriestrelné a nemohol ich nikto spochybniť a napadnúť. Len takto dokážete vypracovať kvalitnú záverečnú prácu, s ktorou sa nebudete báť predstúpiť pred komisiu.

Naplánujte si harmonogram  - ešte predtým, ako s prácou začnete, naplánujte si harmonogram jej vypracovávania. Bez neho sa nebudete držať vašich cieľov a môžete sa dostať do časového sklzu, ktorý bude príčinou nekvalitnej práce. Na každú časť by ste si preto mali nechať dostatok času a v prípade, že ju nevypracujete vtedy kedy ste chceli, treba to čo najskôr dobehnúť. Najlepším spôsobom ako dodržať rozpis je napísať si ho a postupne vyškrtávať. Keď uvidíte, že sa s písaním hýbete dopredu, aj po psychickej stránke to budete brať omnoho lepšie.

Využívajte programy a nástroje  - k vypracovaniu práce budete potrebovať niekoľko programov, ktoré vám ju uľahčia. Samozrejmosťou je Office, do ktorého budete združovať dôležité informácie. Využívať môžete napríklad aj mapové programy, grafické editory a podobne. Ak ich nemáte k dispozícii, poskytnúť by vám ich mala aj fakulta alebo si ich stiahnite na internete alebo u konkurencie.

Pravidelne konzultujte so školiteľom – konzultácie nie sú na to, aby vám brali čas a chodili ste sa porozprávať s vedúcim o ničom. Slúžiť vám majú na získanie potrebných informácií a návodov, ako prácu kvalitne vypracovať. Vždy si pred konzultáciou pripravte otázky, na ktoré chcete od vedúceho odpovede. Pracovať sa vám tak bude nielen omnoho jednoduchšie, ale budete si istý, že s prácou postupujete správne. Okrem toho sa vďaka pravidelnej konzultácii vyhnete tomu, že vám dá školiteľ prácu prepracovať.  /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.