Aktuality

Nie ste spokojný s ubytovaním počas štúdia? Pokojne ho vymeňte

31.10.2019 Ubytovanie počas vysokej školy je samostatnou kapitolou celého vysokoškolského života. Samozrejme všetko závisí od toho v akom meste žijete a v akom študujete, no na Slovensku nie je situácia príliš prívetivá. Dôvodom je, že intrákov je veľmi málo a ak aj nejaké sú, tak sú v katastrofálnom stave. Ak sa vám podarí získať nejaké to miesto a ešte k tomu v novšej budove, môžete byť šťastný ako blcha. Nie každý má však toto šťastie a nie každý takýto spôsob bývania aj preferuje.

Okrem bývania v študentskom domove sa môžete v cudzom meste ubytovať aj na priváte, čo má niekoľko výhod. Jedným z hlavných je väčšie súkromie a to nielen v izbe, ale aj v celom byte či dome. O sociálne zariadenie sa väčšinou delíte s dvomi až piatimi ľuďmi, čo nie je také hrozné.

Jednoduchšie je to aj s dochádzaním na určité miesto, pretože si viete vybrať lokalitu aká vám vyhovuje. Hoci internáty bývajú pár metrov od danej školy, možno vám bude vyhovovať ubytovanie blízko práce alebo železničnej či autobusovej stanice. Všetko je to na individuálnom zvážení a preto sa treba rozhodovať na základe všetkých pozitív a negatív.

Obrovským prínosom pre mladých ľudí je voľnosť a to, že si môžu prísť domov kedy sa im zachce. Samozrejme tak ako všetko aj toto ubytovanie má nevýhody a tou je vyššia cena. Bohužiaľ za vyšší štandard a pohodlie sa platí a keď si vezmeme do úvahy že takéto ubytovanie štát nesponzoruje, náklady sú väčšinou opodstatnené.

Niekedy sa však stane, že aj v súkromnom byte sa vám niečo nepáči alebo vám nevyhovuje lokalita a chceli by ste ho vymeniť. Samozrejme na to máte nárok, no treba sa riadiť podľa nájomnej zmluvy. Treba však myslieť na to, že bývanie je pre študentov vhodné meniť najmä počas leta, kedy je viac voľného miesta. Môže sa vám to podariť aj uprostred semestra, no začnite to riešiť čo najskôr. Už počas jesenných mesiacov má takmer každý študent svoje ubytovanie ktorého sa drží zubami nechtami.

Aj v tomto období sa však niektorí menia a hľadajú lepšie riešenie. Ak nie ste s tým vašim spokojný a potrebujete ho vyriešiť čo najskôr, nebojte sa rozhodiť siete. Nájsť lepšie ubytovanie sa vám môže podariť aj počas školy. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.