Aktuality

Nultý ročník na vysokej škole. Šanca pre tých, ktorým to tento rok nevyšlo. Časť I.

13.11.2017 Ak vás na výšku neprijmú hneď na prvý krát, máte niekoľko možností. Vykašlete sa na vysokú školu ako takú, a začnete pracovať. Prípadne odídete do zahraničia, buď spoznávať nové krajiny, alebo znovu za prácou. Alebo skúsite ešte raz ísť na prijímacie skúšky na vysnívanú vysokú školu.

Ak ste naposledy zlyhali, asi bude treba pridať pri učení. A presne na to slúži nultý ročník na vysokej škole. Týmto výrazom sa v podstate označujú rozšírené prípravné kurzy na prijímacie pohovory na vysokú školu. Tie slúžia aj ako príprava na následné vysokoškolské štúdium.

Kurzy sa možno organizujú aj pre vašu vysnívanú vysokú školu, či aspoň vo všeobecnosti pre vami zvolený odbor. Na starosti ich má buď priamo vysoká škola, vtedy sa často konajú rovno v jej priestoroch. Prípadne ich organizuje špecializovaná agentúra. Takýchto kurzov bude u nás stále pribúdať, zvlášť ak budú vysoké školy v budúcnosti vyžadovať od každého záujemcu o štúdium prijímacie skúšky.

Napríklad u našich západných susedov v Čechách je to už dnes bežná prax, nultý ročník organizuje veľký počet vysokých škôl a univerzít.
Čo sa týka samotného priebehu tejto prípravky, je to tak trochu štúdium – neštúdium. Chodíte totiž pravidelne na určitý počet prípravných seminárov (prednášok, hodín, kurzov), ale skutočný študent vysokej školy samozrejme ešte nie ste.

Tým sa stanete až po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok. Na druhej strane ak sa o rok stanete prvákom, budete mať pomerne jasnú predstavu o tom, ako to na výške vyzerá a funguje. Nultý ročník vám dá pocítiť ako funguje študentský život ešte skôr, ako reálne na výške budete.
Semináre nultého ročníka môžu byť každý deň, prípadne iba vo vybrané dni, alebo môže príprava prebiehať aj počas víkendu.

Je to veľmi individuálne, závisí od danej školy a konkrétneho kurzu. Samozrejme, že to môže byť problém zladiť so všetkými povinnosťami, no je iba na vás aké máte v živote priority. Ďalšie dôležité informácie vám prinesieme v nasledujúcom článku. /JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.