Aktuality

Pár tipov, čo by mohli študenti vyskúšať počas letných prázdnin.

25.07.2017 Napríklad by ste si mohli niečo prečítať. Je nám úplne jasné, že táto ,,dobrá rada“ sa dosť možno minie účinkom. No viaceré štúdie tvrdia, že ak počas prázdnin necháte svoju myseľ úplne ,,vypnutú“, tak prídete o zhruba mesiac vedomostí, ktoré ste počas školského roku nazhromaždili. Blbé čo? Preto vás aj prečítanie krátkej knižky udrží v lepšej mentálnej kondícii, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

V lete by ste si mohli zarobiť peniažky na nejakej brigáde. Je to ideálny čas kedy sa to dá relatívne bez časových stresov, že to popri povinnostiach v škole nijako nestíhate. Aj keď veľmi dobre rozumieme, že voľba medzi užívaním prázdnin s kamarátmi  na jednej strane, a prácou na druhej má častokát jasného víťaza. Leto je tiež vhodnou dobou na to, aby si vysokoškoláci začali zháňať nejakú stáž v obore, ktorý študujú. Ostatne to platí aj pre stredoškolákov.

Ideálnou náplňou prázdnin je cestovanie, najlepšie také čo viete spojiť aj s niečím vhodným do školy, či pre vašu budúcnosť. Dnes sa dá cestovať naozaj za pár drobných, okrem toho majú študenti všemožné zľavy na cestovnom. Aktívna dovolenka vám dá vždy niečo navyše, ako ležanie pri bazéne. Nie že by ležanie pri bazéne bolo niečo zlé, práve naopak. No ak budete cestovať, vaše obzory sa rozšíria a zážitky budú intenzívnejšie. Plus ak idete do zahraničia, máte veľkú šancu trochu oprášiť vašu angličtinu, nemčinu, alebo nejaký iný jazyk. Napríklad češtinu.

V lete máte ideálnu príležitosť dopriať si niečo ako internetovú očistu. Dajte si napríklad týždeň či dva bez všetkých možných sociálnych sietí. Alebo strávte pár dní úplne bez internetu niekde s priateľmi, napríklad na chate bez Wi-Fi. Na prvý pohľad sa to síce javí ako čistá utópia, no uvidíte ako vám to prečistí hlavu. Ak však bez sociálnych sietí neviete vydržať ani deň, asi je čas navštíviť... Každopádne cez prázdniny toho môžu študenti stihnúť naozaj veľa, a záleží iba od nich ako letné mesiace využijú. /JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.