Aktuality

Poznáme vitamíny, ktoré vám pomôžu pri písaní vašej záverečnej práce

10.01.2019 Mnohým študentom sa stáva, že sa počas písania záverečnej práce zaseknú v polovici alebo v nejakom bode a nevedia sa pohnúť. Nejde pri tom len o nechuť alebo lenivosť, ale v mnohých prípadoch aj o problém so sústredením. Je normálne, že ak budete písať záverečnú prácu niekoľko hodín vkuse, váš mozog sa unaví a prestane efektívne pracovať. Ak ste si však nechali písanie záverečnej práce na poslednú chvíľu a na jej kúskovanie už nemáte čas, vyskúšať by ste mali niektoré osvedčené podporné látky. V žiadnom prípade však nesiahajte po tých z internetu, ktoré môžu byť nielen nelegálne, ale ja nebezpečné. Skúste radšej prírodné vitamíny, ktoré zoženiete v lekárni.

Ginko - Ginko využívajú nielen dôchodcovia, ale aj mladí ľudia, ktorí potrebujú, aby ich mozog pracoval naplno. Po užití malej dávky ginka dosiahnete, že si jednoducho spomeniete nielen na teóriu, ktorú ste sa naučili alebo prečítali, no budete sa vedieť omnoho lepšie a dlhšie sústrediť. Gingo je vhodným doplnkom aj pri učení sa na skúšky, kedy osvieži vašu pamäť omnoho rýchlejšie, ako keby ste ho neužili.

Zelený čaj - Na telo človeka má blahodarné účinky nielen preto, že je plný antioxidantov, ale pozitívne pôsobí aj na náš mozog. Vďaka svojmu zloženiu nás dokáže udržiavať v životnej pohode a plných energie, pričom neobsahuje toľko kofeínu ako napríklad káva alebo čierny čaj.  Dôležitá je však kvalita zeleného čaju, pretože nie každý má skutočné účinky. Siahnuť by ste v tomto prípade mali po sypanom výrobku, kedy si môžete byť istý, že výrobok nie je len atrapou.


Na kávu si dajte pozor - Káva je síce vo všeobecnosti skvelý nakopávač, no väčšina ľudí ju zle používa a preto na nich nemá potrebné účinky. Odborníci zistili, že ak chcete, aby vás káva prebrala, treba sa po jej vypití hodinu prespať. Taktiež nie je dobré piť počas dňa niekoľko šálok kávy, pretože si tým môžete privodiť nielen negatívne myšlienky, ale aj zdravotné problémy. Vychutnať by ste si ju mali v čase, keď neprechádzate stresom, pretože jej účinok u niektorých nie je taký, aký by očakávali.  

Ženšen – táto ázijská bylinka by nemala chýbať vo výbave žiadneho študenta, pretože pomáha udržiavať mozog v dobrej kondícii a celkovo pôsobí pozitívne na celé zdravie človeka. Ženšen je dobré užívať aj počas písania záverečnej práce, kedy vás udrží vo forme a nemusíte sa obávať príchodu chorôb. Keďže je veľmi obľúbený, zoženiete ho v rôznych formách a na rôznych miestach. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.