Aktuality

Prax je najdôležitejšia súčasť štúdia.

Prax počas štúdia je povinnosťou mnohých škôl na Slovensku. Nie každý sa k nej však reálne aj dostane a ak áno, nie každý si ju aj vyskúša. Mnohým dokáže účasť potvrdiť zamestnávateľ bez toho, aby tam strávili niekoľko hodín.

Mnohí si síce povedia, že na čo nás škola zaťažuje nejakou praxou, máme toho už dosť. Toto je síce pravda, no treba myslieť aj na to, že škola sa veľmi rýchlo skončí a každý si bude chcieť nájsť to najlepšie zamestnanie. Realita v súčasnej dobe je taká, že v tých najlepších zamestnaniach nepozerajú na titul, ukončenú školu, ale na skúsenosti a prax, ktorú uchádzač absolvoval. Ak budete niekoľko rokov venovať len štúdiu a popri tom nebudete nijako pracovať alebo stážovať, vaše uplatnenie na trhu práce bude ťažšie, akoby ste si mysleli.

Potrebná prax vám dodá nielen teoretické, ale aj praktické poznatky a vedomosti, ktoré neskôr zužitkujete v novej práci a v reálnom živote. Hľadať si prax až po ukončení školy nie je najšťastnejším riešením. Zamestnávatelia chcú na stáž totiž študentov, ktorých nebudú musieť zaplatiť tak ako normálneho zamestnanca a povedzme si úprimne, koľko mesiacov vydržíte pracovať zadarmo? Práve pre tieto dôvody je prax počas školy už tým najlepším riešením.

Obrovským šťastím je, ak navštevujete školu, ktorá sa o svojich študentov stará a zabezpečujú im potrebnú prax. Fakulty dokonca poskytujú študentom dohodu o odbornej praxi, ktorá im v budúcnosti dokáže pomôcť. Ak si myslíte, že bezplatná stáž je pre vás len stratou času, nemýľte sa. Bez potrebných skúseností je takmer nulová šanca, že sa zamestnáte vo svojom obore a u vysnívaného zamestnávateľa už vôbec nie.  /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.