Aktuality

Prvý krát na výške. Čo vás čaká a neminie. Časť II.

29.09.2017 Zásadnou zmenou oproti strednej škole je na výške systém štúdia. Základom sú prednášky, semináre, a rôzne cvičenia. Semináre sú pre všetkých študentov povinné. Väčšina vyučujúcich toleruje tri absencie, pričom je zvyčajne vaša vec prečo na seminári chýbate. Prednášky sú spravidla nepovinné, no veľa vyučujúcich si na tých svojich účasť vyžaduje. Ak sa na to vykašlete, môže sa vám to vypomstiť na skúške.

Napríklad tak, že si vás skúšajúci nebude pamätať z prednášok. Čo je logické, ak ste na tie jeho nechodili. Všetko podstatné sa dozviete v priebehu cca prvých dvoch týždňov, preto vám radíme, aby ste práve tieto dni školu neflákali. Rôzne ,,krúžkovice“, či iné zoznamovacie akcie vás počas zimného semestra pravdepodobne aj tak neminú.

Asi najväčšou zmenou oproti štúdiu na strednej škole je na výške skúškové obdobie. V podstate je to vyvrcholenie vášho snaženia, lebo celý semester smeruje k tomu, že na jeho konci zúročíte vaše novo nadobudnuté vedomosti na skúškach.

Ktoré určite úspešne zvládnete, samozrejme pokiaľ sa budete poctivo učiť. Hlavne prvé skúškové obdobie môže byť riadna záťaž na psychiku, preto netreba zanedbať priebežné učenie. Vieme, že sa to ľahko hovorí, a ťažšie realizuje, no verte nám. Nestratiť kontakt s priebežne preberaným učivom vám môže zachrániť krk.

Skúškové obdobie od študenta vyžaduje zvýšené nasadenie, ochotu učiť sa, určitú dávku sebadisciplíny (napríklad vynechať večerné posedenie s partiou, a miesto toho sedieť nad skriptami), a v neposlednom rade aj schopnosť plánovania. Väčšina študentov, ktorí vysokú školu nedokončia zhoria práve pri prvom skúškovom období.

To je fakt, ktorý sa iba ťažko spochybňuje. Preto to v žiadnom prípade netreba podceniť. Urobte si plán, zamyslite sa nad tým koľko máte za semester skúšok, čo vám ide najlepšie, a s čím máte naopak problém. Myslite na časovú rezervu, nerátajte s tým, že všetko pôjde ideálne podľa plánu. Ak sa však posnažíte a neprepadnite panike, tak prvý semester na vysokej škole určite zvládnete./JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.