Aktuality

S týmto vyštudovaným odborom budete ,,za vodou“

16.05.2019 O tom, čo chcete študovať na vysokej škole sa musíte rozhodovať ešte počas stredoškolského vzdelávania. Mnohí študenti v tom nemajú jasno ani v maturitnom ročníku, no vybrať by ste si mali nielen smer, ktorý vás baví, ale s ktorým si nájdete uplatnenie a dobrú prácu. Ak máte výnimočné nadanie a v škole vám nerobí nič problémy, skúste niektorý z náročnejších odborov. Hoci sa počas piatich rokov zapotíte viac, ako iní študenti, no po ukončení na vás čaká kvalitný život bez obavy o finančné prostriedky. Ktoré z nich to sú?

Chemik – vyštudovaní chemici sa vedia uplatniť nielen v medicíne, ale aj v laboratóriách a výrobných fabrikách. Keďže ľudí s týmito znalosťami je na trhu veľmi málo, sú pre firmy vzácnejší, ako by sme si mysleli. Venovať sa môžete napríklad výrobe hnojív, výbušnín, liekov, chemikálii a rôznych iných, ktoré si vyžadujú toto vzdelanie.

Zubár – na Slovensku máme akútny nedostatok zubárov a to najmä kvôli nízkemu počtu absolventov. Mladých ľudí tento odbor moc neláka, no väčšina zubárov má väčšiu mzdu ako politici. Ak nie ste ,,fajnový“ a chcete pomáhať ľudom, týmto zamestnaním sa viete dostať k poriadnej kope peňazí. Praje tomu aj fakt, že zubárov neustále ubúda a o množstvo práce mať núdzu určite nebudete.

Farmaceut – ide o prácu s liekmi, ktorá je často veľmi podceňovaná. Hoci klasický lekárnik vyzerá ako predavač,  no každý jeden z nich musí byť vyštudovaný profesionál. Neznalosť by mohla viesť k veľkej tragédii na ľudskom zdraví, preto tento odbor nemôže študovať hocikto, komu sa zachce. Štúdium je len pre tých najlepších, ktorí budú mať k svojej práci aj nejaký vzťah. Farmaceutický biznis je oblasť obrovských peňazí, preto ak máte chuť, venujte sa tomuto vzdelaniu.

Informatik –je verejne známe, že na Slovensku je akútny nedostatok počítačových technikov. Niežeby ich plat niekto nechcel, no štúdium je jedno z najnáročnejších aké poznáme. Ak to s počítačmi viete, zamerajte sa na túto oblasť. O prácu nebudete mať žiadnu núdzu a s platom budete viac než spokojný. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.