Aktuality

Štátnice- skúška života?

19.09.2017 Vysoká škola v sebe skrýva vysoké množstvo prekážok. Asi prvá boa tá, ktorá mala podobu prijímacích skúšok. Po nej sme si viacerí povedalo, že horšie to už byť nemôže..Ale ba,..Veľmi rýchlo sme prišli na to, že maturita či prijímačky boli len slabým odvarom toho, čo nás na univerzitnej pôde čaká.

Postupne sme zistili, že systém častokrát funguje na princípe samoštúdia a že už nie nedostatočnú, ale v prípade nevedomostí môžeme dostať na cvičení či seminári A-čiže absenciu. Ach, čiže nič neostáva, len sa učiť, učiť  a učiť...
Ale, to ani zďaleka nebolo všetko.

Prešlo niekoľko týždňov a pred nami bola ďalšia skúška a to v podobe seminárnych prác (https://www.zaverecneprace.sk/seminarne-prace ), nad ktorými sme nie raz sedeli dlhé hodiny. AJ, keď, po čase sme si naň možno už aj zvykli a stali sa pre nás banálnymi.
Ale, ale ani to nebolo všetko...Opäť prešiel istý čas a pred nami stála skúška s názvom zápočet. Aha, opäť to bolo o čosi náročnejšie ako seminárna práca, či príprava na seminár.

 

Fajn, aj cez ten sme preplávali.
Ale, ale opäť ďalšia skúška čo niesla názov skúška v skúškovom období. A veru, nebola jedna, bolo ich viac. Opäť nás to niekde posunulo a tak sme sa dostali do ďalšieho semestra, ročníka až sme...

Teraz už sme v záverečnom ročníku a pred nami stojí ďalšia skúška, ktorá sa volá bakalárska(https://www.zaverecneprace.sk/bakalarske-prace), či diplomová práca(https://www.zaverecneprace.sk/diplomove-prace)
No, jej napísanie už nerátame v dňoch, ani týždňoch ale možno až v mesiacoch. Áno, vyžaduje si množstvo hodín strávených nad knihami a zháňaním literatúry.Fajn, aj cez túto skúšku sme si prešli.
A napokon, napokon je tu strašiak menom štátnice.

Áno, strašiak preto, že je potrebné zúžitkovať vedomosti nie jedného predmetu, ani nie jedného ročníka, ale rovno celého štúdia. Zdá sa nám to možno náročné a nemožné zdola. V tom si možno uvedomíme, že by sme štátnice mohli prirovnať k nie jednej životnej skúške, kedy bolo priam nutné zozbierať všetky sily a hlavne vedomosti, skúsenosti z predošlých rokov na ich zdolanie. /VT/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.