Aktuality

Štúdium týchto odborov zvládne takmer každý študent

25.04.2019 Je všeobecne známe, že tak ako existujú vysokoškolské odbory, ktoré sú len pre tých najlepších študentov, naopak existujú aj také, ktoré zvládne takmer každý. Niežeby sme tieto oblasti nejako podceňovali, no aj keď majú svoje miesto v akademickom a aj skutočnom svete, dosiahnutie titulu je jednoduchšie ako napríklad v práve, medicíne alebo fyzike. To, že sa študenti pri ich učení a zdolávaní skúšok menej zapotia však neznamená, že sa s nimi neuplatníte alebo budete v spoločnosti menej znamenať. Netreba však zabúdať na to, že nie je dôležitá škola, ktorú vyštudujete, ale skúsenosti a znalosti, ktoré si z nej odnesiete.

Sociálna práca – na Slovensku máme obrovské množstvo fakúlt zameraných na štúdium v oblasti sociálnej práce. Dôvodom je práve veľký počet študentov, ktorí o neho prejavujú záujem nielen kvôli uplatneniu v tejto sfére, ale aj kvôli menej náročnému štúdiu. Hoci niektorí ľudia tento odbor úplne zatracujú, ľudstvo bude potrebovať ošetrovateľov pre dôchodcov, zdravotne postihnutých alebo bezdomovcov neustále.

Ekonómia – aby ste študovali na ekonomickej fakulte, musíte ma aspoň nejaký vzťah k matematike a číslam. Hoci štúdium nemusí byť pre niekoho náročné, nie každý ho zvládne ľavou zadnou. Treba však myslieť na to, že každá firma a malý podnikateľ potrebuje dobrú ekonómku, ktorá sa vo svete financií, daní a odvodov vyzná. Obrovskou výhodou dnešnej doby je práca z domu, čo je dôvodom veľkého záujmu.

Štátna a verejná správa – štátna a verejná správa síce nie je atraktívny odbor čo sa zamestnania a platu týka, no práve jednoduchosť štúdia oslovuje veľmi veľa študentov. Odbor je vhodný pre tých, ktorí vôbec netušia, čo chcú v budúcnosti robiť, no možností pri tomto vzdelaní majú veľmi veľa.

História – štúdium dejín je pre určitú skupinu ľudí nepotrebné, no kto by sa nám staral o pamiatky, hrady, zámky a múzeá profesionálne, ak by to neboli práve vyštudovaní historici? Netreba však zabúdať, že štúdium tohto smeru nie je náročné, no potrebujete na neho veľmi dobrú až výnimočnú pamäť. Nie každý si dokáže zapamätať roky a udalosti, ktoré sú pri tejto práci potrebné.

Marketing -  marketing v dnešnej dobe prichádza do svojej zlatej éry a to kvôli veľkému boju jednotlivých firiem na trhu. Keďže je konkurencia veľká a úspešné dokážu byť len firmy s dobrým marketingom, onedlho bude práve tento odbor viac než zaujímavý pre veľkú

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.