Aktuality

TOP zdroje, odkiaľ získať obrázky do záverečnej práce

29.12.2018 Chystáte sa písať záverečnú prácu, no vôbec netušíte, ako má vyzerať? Jednou z najdôležitejších vecí v práci sú obrázky, ktoré musia spĺňať určité kritériá. Nejde len o tom, či sa do vašej práce hodia, ale aj o ich kvalitu a zdroj, odkiaľ obrázok získate. Existuje niekoľko možností, kde nájdete vhodné obrázky bez toho, aby ste za ne platili alebo mali problém so stiahnutím.

1.    Wikipédia
Pozná ju každý užívateľ internetu, ktorý potreboval napísať nielen bakalárku a diplomovku, ale aj menšie seminárne práce alebo referáty. V tejto online encyklopédii sa denne hromadia najnovšie informácie a články o rôznych pojmoch a veciach, ktoré potrebujeme definovať. Keďže k nej má prístup každý človek, ktorý je pripojený na internet, denne ju využíva množstvo ľudí po celom svete. Okrem toho je však výborným zdrojom nielen článkov, ale aj obrázkov, ktoré si môžete jednoducho stiahnuť. Ak k nim správne uvediete zdroj, môžete ich v práci použiť aj vy.

2.    Google
Prehliadač Google je pre mnohých známy tým, že ak niečo neviete nájsť, Google vám to určite vyhľadá. Nejde pri tom len o rôzne stránky, odkazy, obchody, či články, ale aj o obrázky na rôzne témy. Obľúbený je aj vďaka svojmu jednoduchému spôsobu používania, kedy stačí do vyhľadávača zadať kľúčové slovo a do pár sekúnd máte k dispozícii množstvo externých odkazov. Pri obrázkoch si však treba dať pozor na práva jednotlivých fotografií, nakoľko ak nie sú voľne šíriteľné, môžete mať z ich použitia problém. To, či môžete fotografiu použiť zistíte jednoduchým spôsobom a to tak, že si ho odkliknete, otvoríte si vyhľadávacie nástroje a následne na to sa vám zobrazí možnosť práva na použitie. Zo zoznamu si pre svoju prácu vyberte len tie obrázky, ktoré nie sú chránené licenciou.

3.    Pixabay
Ide o voľne dostupnú databázu pre všetkých užívateľov internetu, ktorí potrebujú fotografie na rôzne témy. Nájdete tu tisícky obrázkov vhodných nielen pre prácu, ale aj iné obsahy ako napríklad články. Výhodou je, že sa netreba do fotobanky prihlasovať a stiahnuť si tak môžete všetko, čo potrebujete.

4.    Pixlr.com
Pixlr je online photoshop, do ktorého si môžete vložiť rôzne obrázky a upraviť ich podľa vašich predstáv. Vďaka svojej profesionálnej kvalite a dostupnosti je jedným z najobľúbenejších programov na svete. Využite jeho možnosti aj vy a doplňte tak vašu záverečnú prácu o originálne obrázky. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.