Aktuality

Toto bude chýbať po ukončení školy každému vysokoškolákovi

11.04. 2019 Je pred vami posledný semester na vysokej škole a vy rozmýšľate nad tým, čo bude ďalej? Hoci vysokoškolské štúdium nie je vždy med lízať, no toto obdobie prináša mladým ľudom niekoľko pozitív, vďaka ktorým si vedia predĺžiť mladosť. Ak vám je už teraz smutno, po ukončení záverečných skúšok si pravdepodobne aj poplačete. Dôvodov je niekoľko a my si spomenieme tie najlepšie z nich.

Noví priatelia – tak ako na každej škole, aj na vysokej spoznáte veľké množstvo nových ľudí, z ktorých sa niektorí stanú naozaj dobrými priateľmi. Niektorí sa stanú vašim spolužiakom na prednáške, iný spolubývajúcim na internáte, no môže nastať aj situácia, že tam nájdete budúceho kolegu. Vysoká škola je v rámci vzťahov s novými ľuďmi poslednou veľkou etapou, kedy sa denno denne stretnete s toľkými ľuďmi naraz a budete mať možnosť ich spoznať. Po nástupe do práce budete vo väčšine odboroch obklopený stále tými istými kolegami, s ktorými budete žiť niekoľko rokov.

Voľný režim -  možno má niekto iný názor, no väčšina vysokoškolákov má počas štúdia naozaj voľný režim, ktorý vedia dokonale prispôsobiť svojim potrebám. Absencie na prednáškach a cvičeniach nie sú ničím výnimočným a každý sa sem tam uleje. Ak ste v noci žúrovali a nevládzete vstať do školy, nič sa vám nestane a vy sa môžete pokojne vyspať. Ako neštudent si však tento luxus už dovoliť nebudete môcť, nakoľko v práci vás nikto len tak ľahko neospravedlní.

Žiadna zodpovednosť – keď neberieme do úvahy finančnú zodpovednosť niektorých študentov, tak okrem štúdia si nezodpovedáte za nič. Treba však myslieť na to, že ak sa do štúdia na vysokej škole pustíte, obetujete mu niekoľko rokov a nemalé financie, štúdium by ste mali aj dokončiť.

Financie od rodičov – veľká časť vysokoškolákov nepracuje ani v posledných ročníkoch a sú úplne závislí na rodičoch. Toto sa však po ukončení školy zmení a rodičia vás takmer určite prestanú sponzorovať. Po práci by ste sa preto mali porozhliadnuť už počas štúdia aby sa vám nestalo, že nebudete môcť ísť ani na pivo. Finančná podpora rodičov bude určite jednou z vecí, ktorá vám bude chýbať. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.