Aktuality

Toto sú najobľúbenejšie zamestnania študentov. Živíte sa niektorým aj vy?

18.10.2018 Študentský život už dávno nie je len o zábave a užívaní si voľného času. Svoje o tom vedia najmä vysokoškoláci, ktorí sa snažia popri študovaní zarobiť si aj nejaké peniaze. Finančná pomoc od rodičov vo väčšine prípadoch študentom nestačí a preto sú donútení zamestnať sa aspoň ako brigádnici. Vieme, ktoré pracovné oblasti sú na Slovensku študentmi tie najobsadenejšie.

Čašník – táto pozícia momentálne zažíva svoj boom, pretože asi každá reštaurácia či bar na Slovensku hľadá stále nové posily. Aj keď sa na prvý pohľad táto profesia zdá ako extrémne nudná a namáhavá, nie vždy to je tak. Keď natrafíte na super kolektív, viete si prácu aj poriadne užiť. Síce toto miesto nie je extra zaplatené, no pomôžu určite tringelty, ktoré ocení každý čašník ktorý sa nabehá.

Asistent –  táto pozícia poskytuje väčšinou študentom flexibilný čas, ktorý ocením množstvo z nich. Dokonalé skĺbenie práce a školy je to, po čom túži veľa dnešných vysokoškolákov.  

Pracovník v banke, poisťovni – túto brigádu dokážu oceniť hlavne študenti ekonomických smerov, ktorí získajú ako takú prax a ešte si aj privyrobia. Ak v tomto sektore vydržíte pár rokov, môže vám to dať pekné základy do pracovného života a skúsenosti, ktoré na škole nezískate.

Recepčná – o túto pozíciu prejavujú záujem najmä dievčatá, ktoré sa dokážu zamestnať v hoteloch, v klientskych centrách alebo vo veľkých firmách. Táto pozícia má výhodu v tom, že sa človek moc nenarobí a študenti sa počas pracovnej doby dokážu učiť na skúšky. Dokážete tak zabiť dve muchy jednou ranou a okrem vyštudovanej školy budete mať aj zarobené peniaze.

Plavčík – táto profesia sa teší obľube už menej ako v minulosti, no dôvodom je nutnosť vzdelania, ktoré musí každý plavčík mať. Ak ste však ochotný si toto vzdelanie doplniť, budete mať jednu z najobľúbenejších brigád.

Zberač ovocia – ide síce o sezónnu záležitosť, no práca v sadoch alebo na poliach je oddychom, ktorý vyhľadávajú nielen mladí ľudia.

Predavačka – táto profesia je jednou z najrozšírenejších na Slovensku, pretože obchodov je všade naokolo veľmi veľa a predavačiek je nedostatok. Vo väčšine prípadoch si môže študent vybrať dni, ktoré bude pracovať a to je pre neho obrovskou výhodou.   /VP/  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.