Aktuality

Toto sú študenti, ktorí sa najviac spoliehajú na pomoc pri vypracovaní práce

13.02.2019 Tým, že máme na Slovensku veľké množstvo vysokých škôl je samozrejmé, že sa odlišujú nielen odborom a veľkosťou, ale aj svojou kvalitou, ktorá je v mnohých prípadoch diametrálne odlišná. Od náročnosti školy sa odvíjajú aj povinnosti študentov a kritériá kladené na vypracovanie záverečných prác a absolvovanie skúšok. Každý študent by si mal vyberať odbor, ktorý ho baví a ktorému sa bude chcieť v budúcnosti venovať. Realita je však taká, že mnohých láka jednoduché dosiahnutie titulu a vyberú si menej náročné štúdium. Iní zas bažia po zložitejších odboroch pretože vedia, že pri písaní záverečných prác sa dajú využiť odborné znalosti profesionálov, ktorí im s tým pomôžu. Toto sú odbory, ktorých študenti najčastejšie využívajú pomoc externých firiem.

Fyzika a chémia
Tento odbor je charakteristický tým, že si školu musia urobiť najmä ľudia, ktorí sa musia popri svojej práci dovzdelávať. Je preto samozrejmé, že na štúdium nemajú toľko času ako mladý študent bez práce a preto využívajú pomoc ako sa len dá. Väčšinou v tomto prípade ide o ľudí, ktorí už dlhé roky pracujú v obore a majú dostatočné teoretické a praktické skúsenosti, no čas na vypracovanie práce im chýba. Tí sú z dôvodu legislatívy často prinútení dovzdelať sa na vysokých školách, pričom to ani nepotrebujú.

Psychológia a sociálne vedy
Ide o odbory, na ktoré sa hlási obrovské množstvo ľudí. Dôvodom je, že štúdium sociálnych vied je vo všeobecnosti o niečo ľahšie ako fyzika, chémia, matematika alebo podobné odbory. Ani to však neplatí vždy, pretože teória vie byť viac než otravná a mnohí štúdium nakoniec školu prerušia. Tí, čo vydržia sa ale často rozhodnú pri vypracovaní bakalárky alebo diplomovky využiť služby tretej strany. Častokrát nejde o to, že by takýto študenti nemali na prácu čas, ale sú len leniví.

Štátna správa
Zmeny v legislatíve sa neustále upravujú a aktualizujú a stáva sa normálne, že aj dlhoroční úradníci musia absolvovať doplnkové vzdelanie na vysokej škole. V mnohých prípadoch však na to nemajú ani čas, chuť a silu a keďže sú nútení externe absolvovať vzdelanie,  uľahčia si to aspoň s prácou, na ktorú čas popri rodine a zamestnaniu nemajú.  /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.