Aktuality

Voľba spolubývajúceho zmení tvoj život

03.11.2013 K študentskému životu spravidla patria noví spolubývajúci. Zvlášť pokiaľ študuješ v cudzom meste v ktorom nikoho nepoznáš. Či už si vyrastal sám alebo si sa o izbu delil so súrodencom, nové prostredie je predsa len o niečom inom. Navzdory tomu, že mať spolubývajúceho môže byť veľkou výzvou, „vyfasovať“ rovnakú krvnú skupinu je malý zázrak.  Pokiaľ obývaš internátnu izbu, vymeniť si spolubývajúcich hneď na začiatku, je každoročná tradícia, predovšetkým medzi prvákmi. Ak však bývaš na priváte a charakterová zmeska spolubývajúcich ti príliš nesadla, buď rád, že si na výhodný privát vôbec natrafil. V takom prípade je jediným riešením priplatiť si za samostatnú izbu, alebo utužovať vzťahy s istými pravidlami.  
Aby si svoje študentské roky psychicky zvládol a zostalo ti dosť zdravých buniek na školu, ponúkam niekoľko pravidiel, ako v zdraví prežiť s milými či nemilými spolubývajúcimi.
1. Stav na úprimnosť hneď od začiatku, nesnaž sa hrať na niečo čím nie si. Správaj sa tak, ako sa správaš doma. Po pár týždňoch sa napriek pózam rovnako tak správať budeš.
2. Rieš problémy po ich vzniku a nečakaj, že sa to samo utrasie. Potlačované prehliadanie neporiadku časom kalich trpezlivosti naplní a neodvratný výbuch vzťahy nepekne naštrbí.
3. Nikdy si neber cudzie veci, hlavne jedlo. To nemá rád nikto, aj keď tvrdí opak. Jedlo je veľmi citlivá cenina.
4. Nie je nič horšie ako nečakaná návšteva, nečakaná pre spolubývajúceho. Apropo posteľ je na privátoch a internátoch svätyňa, preto si nikdy bez dovolenia na ňu nesadaj, nelíhaj a nerob z nej  gauč pre priateľov.
5. Zamykaj, splachuj, umývaj riad.
A pamätaj! Existujú tri druhy spolubývajúcich. Takí, ktorí jednoducho sú, takí ktorí mimo izby/bytu vyplňujú väčšinu tvojho voľného času a spolu sa tackajúc nadránom z baru si pripaľujete cigaretu opačným koncom a takí, ktorých namrzene obchádzate a pri odomykaní dvier sa modlite, aby nik nebol „doma“. /SuMo/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.