Aktuality

Vysokoškolské leto

18.08.2017 O vysokoškolákoch sa toho už čo-to napísalo. Či už to bolo  pravdivé, alebo nepravdivé, vedia asi len vysokoškoláci. Niekedy sa spomínali pozitívne, inokedy zase v negatívnom slova zmysle. Jedni im závidia, iní nie.

Jedni by sa s nimi chceli vymeniť, iní si zase nevedia predstaviť aby zvládli také kvantum učiva aké  sa oni musia naučiť nie raz za extrémne krátky čas. O tom, že je to skupina ľudí, ktorá v dnešnej dobe musí vyžiť relatívne z malého množstva financií, nakoľko je štúdium pomerne drahé, ani nehovoríme. A tak teda, ako to naozaj je s nimi aj počas prázdnin? A vôbec...majú vysokoškoláci niečo také ako prázdniny?

Áno, aj ja patrím k tým, ktorí mali rešpekt pred nástupom na vysokú školu. Rozlúčila som sa s predstavou voľných dní, večerov a o voľnom lete? Uff, spočiatku som ani len nesnívala...

Vyhrážky o tom, že po maturite prichádza realita boli, no veľmi rýchlo aj pominuli. Tie častokrát  používali učitelia na strednej aby vás nastrašili a vy ste sa tak vybrali na univerzitu s rešpektom. Lenže   vy ste nastúpili na univerzitu a veľmi rýchlo ste pochopili, že...

Že vyhrážky podobného typu ostali strašiakom učiteľmi na strednej ale...viete, že zimný aj letný semester má tak ako svoj začiatok,  tiež aj svoj koniec. Pochopili ste, že  keď si švihneš a budeš šikovný bude mat svoj koniec aj to  zdanlivo nekonečné a nikdy sa nekončiace skúškové  obdobie. Pochopili ste, že každá skúška sa dá zdolať a že predtermíny sú tiež pre študentov.

Pochopili ste, že...že...čím viac zamakáš, tým viac si užiješ a tak...predstavy o tom, že vysokoškoláci nemajú prázdniny stali len mýtmi a ty si vďaka svojej schopnosti užívaš leto plným priehrštím a tak vieš že...byt vysokoškolákom sa oplatí.
Teda, ak si o tom presvedčený a odhodlaný  niekedy obetovať aj prázdniny. /VT/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.