Aktuality

Zívajú podľa vás v lete internáty prázdnotou? Práve naopak.

17.07.2017 Život na internátoch sa nezastaví ani počas letných mesiacov. Práve naopak, ubytovanie na nich je využívanou alternatívou pre mnohých mladých (ale aj starších) ľudí, ktorí do väčších miest smerujú z rôznych dôvodov. Študenti často krát za rôznymi letnými brigádami, alebo na výlety za zábavou. Ubytovanie na internáte je totiž oveľa lacnejšou alternatívou, ako napríklad bývať v nejakom penzióne, alebo si na pár dní zaplatiť hotel.

Mladí ľudia za brigádami smerujú hlavne do najväčších miest na Slovensku, najmä do Bratislavy, a do Košíc. No brigádu si môžete nájsť aj inde, napríklad v Nitre, v Trenčíne, či v Prešove. Ceny pobytov na jednotlivých internátov sa líšia podľa lokality, logicky je najdrahšie ubytovanie v hlavnom meste, menej stojí v menších mestách. No aj tu platí to, že ubytovanie pre študentov je lacnejšie ako pre turistov – neštudentov. A tí, ktorí bývajú v lete na internáte školy, na ktorej študujú, zvyknú mať ešte nejakú tú zľavu navyše. Ak ste študent a nepotrpíte si na 5 hviezdičkový hotel, tak je pre vás internát ideálnym riešením.

Cenníky jednotlivých študentských domovov by mali byť prístupné na ich stránkach na internete, je lepšie si dopredu všetko overiť, ako ísť ,,na blind“. Alebo ak ste adrenalínový typ, tak to skúste len tak, veď prečo nie však? Kto na internátoch žije počas školského roka, ten vie do čoho ide, a ten kto nie... Bude mať o zážitok v živote navyše. Treba skúsiť všetko, vraví jedno príslovie... Aj keď my s ním doslova určite nesúhlasíme, no ubytovanie na intrákoch by mal aspoň na pár dní zažiť každý študent.

Napríklad ubytovanie v Mlynskej doline v Bratislave je na obdobie od začiatku júla do konca augusta naozaj za smiešne ceny, najmä ak to porovnáte s inými možnosťami. Bratislava je ideálnou základňou napríklad na výlety do neďalekej Viedne, či inde do Rakúska. A ak v lete makáte na nejakej brigáde v našom hlavnom meste, tak na ubytku na intrákoch aspoň nejaké to Euro navyše odložíte. To že sem tam možno nepôjde teplá voda, snáď prežijete. Veď je leto, a studená sprcha vás aspoň ochladí. /JH/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.