Aktuality

Zvolili ste si tému záverečnej práce? Toto urobte ako prvé

06.06.2019 Blíži sa koniec vášho štúdia a vy ste si už museli vybrať tému bakalárky alebo diplomovky? Písanie záverečnej práce so sebou prináša niekoľko povinností, na ktoré by ste v žiadnom prípade nemali zabudnúť. Hoci môžete mať z písania stres a strach, čím skôr začnete, tým lepšie a rýchlejšie sa to skončí. Po tom, ako si vyberiete tému záverečnej práce dlho nečakajte a začnite postupovať krok za krokom.

Kontaktovanie školiteľa – ku každej záverečnej práci je pridelený školiteľ, ktorý je dozorom pri písaní. Keďže ide o významnú osobu, ktorá vám bude pomáhať, skontaktujte sa s ním čo najskôr. Nie ste jediný, komu bude táto osoba pomáhať a okrem toho má aj iné povinnosti. Treba preto počítať s tým, že komunikácia je v niektorých prípadoch náročná a veľmi zdĺhavá. Ak sa chcete vyhnúť časovému stresu, ujasnite si s ním čo najskôr cieľ a smer vašej práce. Niektorí zo školiteľov vám ochotne poradia aj so zháňaním literatúry a výskumom, preto ich pomoc nepodceňujte.

Zadanie – tento dokumentom je základom k tomu, aby ste sa do vypracovávania vôbec mohli pustiť. Bez podpisu a odovzdania na študijnom oddelení by ste si mohli spôsobiť veľké problémy. Vyriešte si ho preto ihneď po zvolení témy a majte čas na iné starosti.

Cieľ práce – každá záverečná práca musí mať svoj cieľ. Ak chcete, aby bola kvalitná a dobre ohodnotená, tak pri vypracovaní musíte daný cieľ aj splniť. V rámci praktickej časti by ste mali osloviť niekoho z vonku, kto vám dodá potrebné informácie. Vaša práca tak bude originálna, odborná a podložená a skutočných faktoch. Pomoc tretej strany nepodceňujte a zaručte si ju už v začiatkoch. Ak by ste sa s firmou alebo nejakou osobou kontaktovali pri dopisovaní práce mohlo by sa vám stať, že informácie nikdy nezískate alebo že budú úplne iné, ako ste očakávali. Ani vaša práca tým pádom nemusí mať prínos podľa vašich predstáv a v prípade obhajoby sa riadne zapotíte. /VP/

  
Späť na zoznam aktualít

Facebook stránka Záverečné práce.sk Google stránka Záverečné práce.sk Twitter Záverečné práce.sk
AKCIE !!! Zavrieť
Objednajte si podklady pre bakalársku alebo diplomovú prácu a získate prezentáciu k obhajobe v hodnote 100 € ZADARMO a vypracovanie oponentských otázok v hodnote 50 € ZADARMO.