Ako po "chodbovici" vyhnať opicu!

15.10.2020 Vysoké školy sú plné mladých ľudí. A akosi to už tak býva, že mladí ľudia majú radi bujarú zábavu. Majú radi tanec, konzumujú alkohol a neraz sa dokážu zabávať až do neskorých nočných hodín, prípadne dokonca až do rána. Veď každý bol raz mladí – a priznajme si, že my sme neboli horší ani lepší. Staré príslovie však vraví, že po hodoch prichádzajú bolesti brucha. A v našom prípade je tomu tak. Neraz po bujarej oslave vysokoškolák zistí, že mu horí termín na odovzdanie nejakej dôležitej práce, prípadne sa musí učiť na skúšku . A tu je problém ktorý zažil asi každý z nás. A to síce ako dostať naše telo aj myseľ do stavu predtým ako sa začalo piť vo veľkom. 

Tu je potrebné povedať, že súboj s opicou začína už na oslave, prípadne dokonca ešte pred ňou. Ak je veľká šanca, že sa nevyhneme konzumácii alkoholických nápojov, tak je dobré ak na mejdan prídeme s plným žalúdkom. Áno, niektorý majú radi skôr tučné, mastné jedlá, ale netreba zabúdať, že tieto jedlá dokážu znížiť hladinu alkoholu, ale vždy je potrebné aby sme sa po ich konzumácii napili dostatočného množstva tekutín. Je to preto, pretože tá pomáha tráveniu a dostatok vody v tele znižuje pôsobenie alkoholu v krvi. Ak sa po mastných jedlách dôsledne nenapijeme, môže to spôsobiť pravý opak – opijeme sa skôr.

Na samotnej oslave je potrebné dodržiavať niekoľko relatívne jednoduchých pravidiel. A síce vždy by sme mali každý tvrdý alkohol zapiť dostatočným množstvom minerálky, džúsu, alebo pramenitej vody. Samozrejme nie pivom, pretože to je veľký alkoholický urýchľovák. Ten kto nebude na večierku dodržiavať pitný režim v zmysle zapíjania tvrdého alkoholu nedopadne dobre. 

Po oslave je dôležitý spánok. Spánkom sa regeneruje celý organizmus a najmä jeho centrálna nervová sústava. Preto je po bujarej oslave dôležité to, aby si telo dokázalo odpočinúť toľko, koľko to je možné. Po dlhom spánku nezabudnime znova doplniť tekutiny. Práve cez ne sa alkohol veľmi rýchlo doslova odplaví z tela preč. Medzi účinné recepty patria napr.:

Mliečny banánový kokteil

Silná káva ( s dostatočným množstvom minerálky)

Klasický kurací vývar

Zázvorový čaj

Nezabudnime, že vždy je potrebné piť s mierou. /MP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >