Ako vám môže pomôcť kariérny poradca

21.02.2021 Študujete na vysokej škole a neviete, či sa chcete v študovanom odbore aj skutočne uplatniť alebo by vás skôr bavilo niečo iné? Končíte školu, rozosielate životopisy a nikto na ne neodpovedá? Pozývajú vás síce na pohovory, ale do finálového kola sa nikdy neprebojujete? Hľadáte si prácu, ale neviete, čo by vás vlastne napĺňalo? Práve pre vás môže byť riešením využitie služieb kariérneho poradcu.

Keď sa povie kariérny poradca, väčšina z nás si len hmlisto spomenie, že niekto taký bol na základnej škole, volal sa vtedy výchovný poradca a zbieral naše prihlášky na stredné školy, ale nikdy predtým, ani nikdy potom sme ho už nestretli. Na zahraničných univerzitách je štandardom mať kariérne centrum, kde sa študenti môžu prísť poradiť, u nás to nie je zatiaľ príliš rozšírené. Čo však môžete pre seba urobiť, je využiť služby súkromných kariérnych poradcov, ktorých stránky nájdete na internete a ich portfólio sa skutočne rozširuje. Čo pre vás takýto človek vie urobiť? Na stretnutí s kariérnym poradcom môžete:

·       zistiť o sebe viac, objaviť svoj potenciál, silné stránky, talenty prostredníctvom rôznych testov a aktivít,

·       získať odborný pohľad na svoje schopnosti a vystupovanie,

·       spoznať, čo preferujete v práci a hľadať si prácu podľa toho,

·       zistiť, v ktorej oblasti by bolo pre vás vhodné podnikať,

·       vytvoriť si kariérny plán pre budúcnosť,

·       pripraviť si životopis,

·       pripraviť sa na pohovor.

Ak stále skúšate reagovať na rôzne ponuky na pracovných serveroch, ale neviete, čo v skutočnosti chcete robiť a čo by bolo pre vás optimálne, je na mieste zainvestovať do stretnutia s odborníkom. Ceny kariérnych poradcov sa pohybujú okolo 50 eur za hodinu, ale stačia vám možno 2 hodiny a vaše kariérne smerovanie môže zrazu nadobudnúť jasný cieľ a budete v hľadaní práce oveľa úspešnejší. /JJ/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >