Veľa času počas pandémie? Využite ho čo najefektívnejšie.

07.12.2020 Na súčasnú situáciu nebol nikto pripravený a okrem pracujúcich, postihla pandémia aj študentov. Tí prišli nielen o prezenčné vzdelávanie, ale aj množstvo vedomostí, ktoré by inak získali praxou. Väčšie množstvo času sa dá využiť práve na ich doplnenie a to priamo z pohodlia domova. 

Pravda je taká, že síce študenti majú viac voľna a dokážu ho tráviť inak, ako štúdiom, nie každý túto situáciu zvláda dobre. Množstvo študentov preto začalo počas prvej vlny pandémie rozmýšľať, ako by si tento čas spríjemnili a navzájom sa povzbudili. Nájdu sa na Slovensku prípady, kedy napríklad Študentská rada univerzity vytvorila výzvu, ktorej hlavná myšlienka spočíva v tom, že študenti prostredníctvom fotografií spolu s heštegom ukazujú svoje aktivity, ktorým sa venujú počas karantény. Prináša to pre mladých ľudí nielen povzbudenie, ale aj rôzne nápady na aktivity. 

Treba si uvedomiť, že každá jedna minca má dve strany a aj napriek faktu, že školy sú uzatvorené a prežívame najväčšiu krízu, má to aj svoje výhody. Študenti sa nemusia premiestňovať po celom Slovensku, nemusia bývať na internátoch, nemíňajú toľké peniaze a majú viac času na sebarealizáciu. Je len na vás, akou formou si čas trávený doma skrátite, no nie vždy to musí súvisieť so školou. Kým niekto začal pravidelne cvičiť, iní majú čas na nepovinnú literatúru, písanie záverečnej práce, či rozvíjanie kuchárskych schopností. Základom je nezačať prokrastinovať  a vybrať si činnosti, ktoré vás v živote niekam posunú a využijete ich aj v budúcnosti. Je isté, že za nejaký čas sa situácia upokojí a všetci sa vrátime do bežného života, na ktorý sme zvyknutí. Nemajte hlavu v smútku a užite si aj to, čo prežívame teraz. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >