Svet si tento rok vyskúšal virtuálne promócie. Ako to prebiehalo?

21.01.2121 Súčasná situácia v tomto roku zmenila fungovanie celého sveta a to rovnako aj škôl a študentov. Zákazy zhromažďovania spôsobili nielen vznik online štúdia, ale aj virtuálnych promócií, či konferencií. Tento spôsob na diaľku si vyskúšali študenti niektorých amerických univerzít, ktorí si oslavy svojho úspechu nenechali ujsť a školy im zorganizovali aspoň virtuálne promócie.

Využitá pri tejto slávnosti bola 360 stupňová kamera, vďaka ktorej môžu študenti zažiť ceremóniu tak, ako keby sa na nej nachádzali osobne. Pozrieť slávnosť si mohli na streamovacej platforme ako YouTube, ale aj prostredníctvom špeciálneho headsetu pre virtuálnu realitu. Kartónová náhlavná súprava umožnila študentom rozhliadnuť sa po slávnostnom zahájení, akoby sa na ňom fyzicky aj zúčastňovali. Virtuálny promočný ceremoniál sa tak pre študentov a aj ich rodiny stal pútavým a pohlcujúcim zážitkom, pretože nemali len plochú obrazovku, na ktorej by sa pozerali iba na počítač alebo televíziu.

Prvé virtuálne promócie sa konali vo februári 2020, spojené s osobným ceremoniálom v Los Angeles a uskutočnila ich spoločnosť Purdue Global. Absolventi tak dostali zážitok, kedy mohli ceremoniál nielen vidieť a počuť, ale od začiatku mali pocit, že kráčajú v procesii a sledujú všetko, čo sa okolo nich deje. Okrem toho, boli absolventi vďaka malej pomoci spoločnosti, schopní vyjsť na pódium, počuť oznámiť svoje meno a pozrieť si fotku predtým, ako sa vrátili na svoje miesta. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >