Ako stíhať prácu aj štúdium?

23.05.2019 Žijeme v dobe, kedy sa stále viac a viac študentov venuje nielen škole, ale aj práci. Každý z nich má na to svoje dôvody, ktoré sú väčšinou veľmi podobné. Niekto potrebuje peniaze na ubytovanie, niekto na štúdium, iní zas n ich voľný život. Ak ste z tých, ktorí nedostávajú požadovaný obnos od rodičov, budete si musieť nájsť prácu, ktorú budete stíhať popri škole. Nezabudnite však, že škola a pracovanie zároveň nie je ľahkou záležitosťou a preto prinášame pár tipov, ako to zvládnuť.

Dobrý manažment – aby ste dokázali stíhať nielen školu, ale ja prácu, budete musieť dôkladne pracovať s vašim časom. Na hlúposti, aké ste robili doteraz preto ani len nepomyslite, pretože v tom prípade nebudete mať čas na dôležité veci. Aby ste všetko stíhali, budete si musieť vytvoriť dobrý systém, ktorý vám pomôže zorientovať sa.

Takmer žiadny voľný čas – ak ste sa rozhodli, že vám nestačí len štúdium, no potrebujete aj zarábať, na voľný čas zabudnite. Okrem týchto dvoch povinností budete mať dosť dôležitých aktivít, ktoré vám zaberú celý deň. Je preto veľmi pravdepodobné, že na šport, zábavy a pozeranie televízie mať čas už vôbec nebudete.

Oddych je základ – aby ste dokázali všetko stíhať a mali na to aj dostatok energie, potrebujete dobrý a kvalitný spánok. Prácu a aj školu dokážete zvládať len vtedy, ak si každý deň pospíte aspoň 8 hodín. Ak spánok podceníte, budete sa cítiť zle nielen vy, ale utrpí aj vaše zdravie.

Alkohol vás nepovzbudí – mnohí ľudia a najmä študenti si myslia, že nadmerný stres a únavu vyriešia pitím alkoholu. Opak je však pravdou, pretože alkohol nedodáva energiu, ale skôr unavuje. Preto sa mu vo väčšej miere vyhnite a regenerujte sa iným spôsobom.

Spomaľte – ak budete mať pocit, že je toho na vás príliš, radšej zvoľnite tempo a pár dní si oddýchnite. Prepracovanie je zlá vec a dokáže človeka obrať nielen o zdravie, ale aj o život. Vysiľujte sa preto len do takej miery, akú sami zvládnete. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >