Najlepšie pracovné servery. Nájdi si prácu po škole!

11.09.2019 Zrejme každý alebo takmer každý absolvent sa po ukončení štúdia začína rozhliadať po pracovných príležitostiach najmä v jeho okolí, ale aj v iných mestách alebo dokonca v zahraničí. V dnešnej modernej dobe už nie je potrebné vytlačiť si svoj životopis a navštevovať potenciálnych zamestnávateľov či rozposielať svoje žiadosti poštou a dúfať, že niektorý z nich bude mať pre vás voľné pracovné miesto.

Doba digitalizácie so sebou prináša množstvo výhod a predovšetkým rýchlosť v prenose dát a informácií je jej obrovskou devízou. Tá neobchádza ani pracovný trh. Z pohodlia domova si tak môžete prezerať voľné pracovné pozície a zasielať svoje životopisy priamo cez pracovné portály na to určené. Existuje množstvo serverov a webových portálov, ktorých cieľom je zhromažďovať pracovné ponuky jednotlivých firiem. Tie najnavštevovanejšie a zamestnávateľmi najviac využívané si v nasledovných riadkoch priblížime.

Portál profesia.sk je najznámejším a tiež najväčším pracovným portálom na Slovensku. Nie je potrebné ho užívateľom špeciálne predstavovať. Na Slovensku profesia.sk funguje od roku 1997 a má za sebou množstvo úspechov. Jedným z nich je víťazstvo v ankete Office roka z roku 2018. Len v prvom polroku 2017 bolo na profesia.sk inzerovaných viac ako 125 600 pracovných ponúk, čo hovorí za všetko. Pracovné ponuky sú vždy v aktuálnom stave. Tento portál je naozaj jednotkou na trhu a pokiaľ hľadáte nové zamestnanie, navštíviť by ste mali v prvom rade túto webovú stránku.

Istp.sk je pracovný portál spravovaný Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny a jeho koordinátorom je Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Inzercia na tomto portáli je bezplatná, a tak sa z času na čas objaví neaktuálna ponuka. Napriek tomu však portál zaraďujeme k veľmi navštevovaným. Podobne je na tom aj server kariera.sk.

Ďalším bezplatným pracovným portálom je server ponuky.sk spravovaný spoločnosťou ABC internet. Pokiaľ sa zaujímate o prácu v hotelierstve a cestovnom ruchu, navštívte hotelityjobs.sk. Nájdete tu aktuálnu ponuku práce z oblasti gastronómie na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak vás láka skôr práca v automobilovom priemysle, špecializovaný portál ajobs.sk je tým pravým. Množstvo zamestnávateľov čoraz viac využíva linkedin.com, kde si môžu užívatelia vytvoriť svoj podrobný profil dokumentujúci ich skúsenosti, prax, kvalifikáciu a pod. Je teda veľmi vhodné ak máte podobný profil vytvorený. Dnes už nie je výnimkou, že na základe vášho profilu vás budú oslovovať potenciálni zamestnávatelia, a nie naopak.

Zamestnávatelia však začínajú oslovovať uchádzačov aj na sociálnych sieťach. Portál jobee.sk je charakteristický tým, že oslovuje uchádzačov práve prostredníctvom sociálnych sietí, predovšetkým cez Facebook. Okrem spomenutých portálov sú tu aj ďalšie, o niečo menej využívané. Spomenieme job.sk, jobkontakt.sk, tujepraca.sk a pracovné ponuky sú dokonca inzerované aj na portáloch ako bazos.sk alebo bazar.sk.

Držíme palce pri hľadaní práce. /KO/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >