Nebojte sa byť sebavedomí!

27.07.2017 Sebavedomie nie je druh talentu, ani druh výnimočnej schopnosti, je to výsledok myslenia a tréningu. Základnou črtou sebavedomého človeka je to, že verí v seba a v svoje vlastné schopnosti. Dôvera v samého seba posúva človeka bližšie k úspechu. Na svojej sebavedomosti je možné popracovať, len treba mať pár zdravých typov.

Sebavedomí ľudia si vážia svoj čas a pokladajú ho za drahocenný. Sú pánmi svojich myšlienok a činov. Nemajú čas na výhovorky ani si umelo nevytvárajú bloky na to, čo kedy a prečo nemôžu urobiť. Takýto ľudia, ak niečo chcú, tak to jednoducho vykonajú, lebo prispôsobia svoje okolie a podmienky tak, aby veci išli podľa ich predstáv. To platí nielen na akademickej pôde, ale aj v bežnom živote.

Sebavedomí ľudia, sa nevyhýbajú veciam, z ktorých majú strach. Strach je prirodzená vec v živote, ale sebavedomí ľudia si tento fakt zrelo uvedomujú, a nedovolia aby ním boli limitovaní. Život v komfortnej zóne, je život, ktorý Vás zrejme nikam neposunie. Ak chcete byť viac sebavedomí, prekonajte sa a pustite sa do vecí, ktoré Vás desia, pretože posilneným sebavedomím a novou skúsenosťou si viete napraviť vnútorne uspokojenie.

Ak chcú sebavedomí ľudia niečo dosiahnuť, svoju silnú seba motiváciu používajú ako silné odhodlanie ku tomu, aby išli za tým čo potrebujú. Nečakajú, že ich bude motivovať okolie, alebo niekto iný, pretože nikto to nedokáže urobiť lepší ako oni sami. Zvyčajne nepotrebujú byť nakopnutí od iných, zvládajú to sami. Sebavedomým ľudom je viac ako jasné to, že nie každý bude na ich strane a tým pádom neriešia zbytočne názory ostatných ľudí.

Majú svoje predstavy o tom, čo potrebujú a idú za tým. Ich najbližšie okolie, ich zvyčajne akceptuje a podporuje a to im stačí. Sebavedomí ľudia sa cítia dobre v pozícií ako je vyššie písane, vedia si do okolia vpustiť iba tých, ktorí sú pre nich prínosom a zbytok, zo svojho okolia radšej odstránia, aby z nich zbytočne nevysávali energiu, ktorú potrebujú na iné veci. Neohovárajú, neklebetia, a už vôbec sa nepovyšujú, pomenovávajú veci len tými správnymi slovami.

Sebavedomí ľudia si uvedomujú, že nie sú dokonalí, vedia, že sú vždy takí, ktorí budú lepší ako oni, ale nenechajú sa tým znechutiť, svoju energiu sústredia na to, aby zdokonalili to, v čom majú nejaké nedostatky. K úspechu patria aj pády a to takýto ľudia to akceptujú ako nutný fakt, preto ich nezlomí nejaký neúspech alebo prešľap. Je to súčasť ich cesty a tým pádom ich to posúva ďalej.

Obyčajní ľudia si občas vedia sami klásť prekážky po nohy, týmto sebavedomí ľudia netrpia, pretože sa nenechajú ničím limitovať. Ak sa pokladáte sa sebavedomého, určite sú Vám vyššie písane body známe, ak viete na niektorom z nich popracovať, určte Vás to len posunie ďalej a Vy ktorí ešte len ste na svojej ceste za vyšším sebavedomím, nebojte sa, všetko chce len svoj čas. /ZK/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >