Nemáte čas na písanie záverečnej práce? Toto sú vaše možnosti

24.01.2019 Písanie záverečnej práce si vyžaduje nielen množstvo štúdia, úsilia a nervov, ale aj času stráveného pri počítači a knihách. Sú však ľudia, ktorí by na toto dostatok času aj chceli, no nedokážu ho získať. Mnohokrát ide o rodinné, zdravotné alebo pracovné dôvody, ktoré ich tlačia k múru a nedovolia im prácu v pokoji a samostatne napísať. Existuje niekoľko možností, ako situáciu s nedostatkom času vyriešiť a odovzdať tak dokážete prácu nielen na čas, ale aj v potrebnej kvalite.

Oslovte spolužiaka alebo príbuzného

Ak potrebujete pomôcť s určitou časťou alebo zadaním práce, osloviť môžete aj spolužiaka alebo príbuzného z rodiny, ktorý sa do písania záverečnej práce aspoň trochu vyzná. Ak oslovíte starších študentov možno zistíte, že ste sa dostali k podobnému zadaniu, pri ktorom vám vedia ušetriť množstvo času. Poproste ich o radu, ako by ste mali s prácou nielen začať, ale aj pokračovať a k čomu by ste mali dospieť. Najlepšie je, keď sa dostanete k nahliadnutiu takejto podobnej práci, kde si ujasníte, ako má záverečná práca vyzerať a čo má byť jej prínosom.

Oslovte profesionálov

Písaniu záverečných prác sa v našej krajine venuje množstvo autorov. Tým nielenže viete prenechať písanie celej práce, ale aj jej časť, s ktorou si neviete rady. Vďaka pravidelnej komunikácii cez internet si môžete byť istý, že práca bude vyzerať podľa vašich predstáv a v prípade, že nebudete spokojní vám ju vedia prerobiť. Túto možnosť využívajú najmä leniví, ale aj pracovne zaneprázdnení študenti, ktorí majú dostatok financií, ale nie času.

Možnosťou je aj barter

Stalo sa vám, že sa vám ušla téma, na ktorú nemáte chuť a ani dostatočné informácie? Vyskúšajte si vypracovanie vymeniť so spolužiakom, ktorý tiež nie je so svojou témou spokojný. Barter znamená, že si jednoducho vymeníte témy a zadania a vypracujete si prácu na výmenu. Táto možnosť sa medzi študentmi často využíva nielen pri písaní záverečných prác, ale ja tých seminárnych a koncoročných. Ak ste túto cestu ešte nevyskúšali, prišli ste o zaujímavú cestu, ako nerobiť veci, ktoré vás nebavia a prenechať to na druhých. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >