Nezabudnite na správne číslovanie strán!

19.11.2019 Číslovanie strán v práci by ste nemali podceňovať, pretože môže zhoršiť celkový dojem a technickú stránku. Hoci sa nájdu vyučujúci, ktorí na tieto formálne úpravy dôraz nekladú, no väčšina vám dá minimálne pripomienky. Ak chcete mať číslovanie strán úplne dokonalé podľa pokynov vašej fakulty, postupujte krok po kroku podľa smernice. Okrem toho však existuje aj pár všeobecných tipov, ako si viete číslovanie nastaviť rýchlejšie a môžete sa vyhnúť študovaniu pokynov.

Nedá sa konkrétne povedať, ako práve vy nastavíte číslovanie strán v práci, pretože to záleží od toho aký editor používate. Keďže každý má vlastný a úplne iný postup je potrebné ísť podľa návodu alebo sa spýtať nejakej druhej osoby. Veľmi obľúbenou pomôckou pri písaní najmä záverečných prác je muster. Ak vám ho katedra ponúka, určite ho využite. Máte v ňom pred pripravené nielen číslovanie strán, ale aj formátovanie a ďalšie dôležité veci. Vyhnete sa tak technickým pokynov pri úprave práce čím ušetríte množstvo času a nervov. Veľmi častou chybou študentov je, že nevedia od ktorého listu majú strany číslovať. Väčšinou by ste mali začínať od úvodu, no nie je to na každej škole rovnaké. Pozor si treba dať aj na to, že prvý očíslovaný list nie je v skutočnosti prvou stranou a preto nezačína číslom 1.

Ak pracujete s editorom, v ktorom sa nevyznáte a nemôžete možnosť číslovania strán nájsť, skúste si pomôcť videonávodom. Youtube poskytuje množstvo postupov ako pracovať s rôznymi programami a určite tam nájdete aj túto pomoc. Výborným riešením pri písaní prác je aj pomoc od spolužiakov, pretože si pravdepodobne prechádzajú presne tým istým čím aj vy. Nebojte sa niektorého z nich osloviť, väčšina z nich vám ochotne pomôže. Ak ale ani u nich nepochodíte, pokojne sa spýtajte nejakého technicky zdatného človeka. Je jedno odkiaľ príde pomoc, no nenechajte číslovanie strán len tak. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >