Títo absolventi sú u nás najžiadanejší. Patríte medzi nich aj vy?

22.08.2018 Podľa prieskumov je jasné, že záujem o absolventov na Slovensku každý rok stúpa, no dôležitý je aj odbor, aký ma študent ukončený. Tradičný prieskum, ktorý robí jeden zo známych pracovných portálov ukázal, že absolútne nepostačujúcimi sú absolventi informatiky, strojárstva a ekonomiky. Rebríček nie je vytvorený na základe kvality daných škôl, ale na základe dopytu po študentoch.

Vo všeobecnosti sa však ukázalo, že o absolventov je posledný rok obrovský záujem aj z iných odvetví. Firmy hľadajú ľudí s praxou, no keď že ich je momentálne dostatok a nepracujú už len tí, ktorí nechcú, šancu v mnohých zamestnaniach dostávajú aj absolventi.

Problémom však pre zamestnávateľom sa stáva fakt, že demografická krivka klesá a patrí pod ňu aj počet vyštudovaných ľudí. Niektoré školy chcú naplniť svoje stavy tým, že rušia prijímacie skúšky a oslovujú aj študentov stredných škôl, ktorí by sa inak na vysokú školu nedostali. Dôvodom klesajúceho počtu študentov je však aj to, že Slováci odchádzajú študovať do zahraničia a mnohí z nich tam zostanú aj pracovať.

Táto skupina ľudí nám na trhu práce chýba a nedokážeme ju nahradiť. Ak ale chcete byť absolventom, o ktorého sa na Slovensku zamestnávatelia doslova pobijú zamerajte sa na informatiku. Ľudia s týmto vzdelaním nemajú absolútne žiadny problém na trhu práce a zamestnanie si môžu vyberať nielen podľa platu, ale aj ponúkaných benefitov. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >